Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Vos per vieną dešimtmetį išmanieji telefonai iš prabangos detalės tapo tikrų tikriausia būtinybe ir neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Daugeliui žmonių išmanieji telefonai pakeitė laikrodžius, „iPod“ grotuvus, kameras ir netgi kompiuterius ar televizorius. Taigi, kaip mes apskritai be jų galėtume išsiversti?

Tačiau nors išmanieji telefonai šiandien tapo tokiomis svarbiomis mūsų kasdienybėms detalėmis, daugybė žmonių apie juos vis dar nežino begalės įdomių dalykų. Mūsų naudojami išmanieji prietaisai turi labai turtingą istoriją ir geba atlikti įvairias daugumai neįprastas funkcijas. Todėl https://priedaimobiliems.lt sudarė labai įdomių ir naudingų faktų apie išmaniuosius telefonus sąrašą, kuris turėtų praplėsti kiekvieno iš jūsų akiratį.

1. „Google“ nesukūrė „Android“

Android“ kompanija atsirado kaip startuolis, bandantis sukurti operacinę sistemą, kuri būtų naudojama skaitmeninėse kamerose, galinčiose prisijungti prie kompiuterinių paslaugų. Tačiau 2005 m. šį startuolį už neįvardintą sumą (nors manoma, kad tai galėjo būti apytiksliai 50 mln. USD) įsigijo „Google“.

2. „iPhone“ pradžioje buvo „iPad“

Nors „iPad“ rinkoje pasirodė metais vėliau nei „iPhone“, kuris tikrąja to žodžio prasme sukėlė tikrų tikriausią revoliuciją visame pasaulyje, planšetinis kompiuteris iš tikrųjų buvo tikrasis „Apple“ kompanijos projektas ties kuriuo jie dirbo, kuomet jiems kilo mintis visą tai pritaikyti mobiliajam telefonui. 2010 m. Styvo Džobso duotame interviu buvo pasakojama, kad jis turėjo stiklinio liečiamojo ekrano, ant kurio būtų galima rašyti, idėją. Jis šia idėja pasidalino su savo komanda ir praėjus šešiems mėnesiams jie sukūrė tokį ekraną. Todėl tuo metu S. Džobsas pagalvojo, jog su tokiu ekranu galėtų būti sukurtas ir mobilusis telefonas. Dėl šios priežasties jie nusprendė planšetinio kompiuterio kūrimą atidėti į šalį ir susitelkti ties mobiliojo telefono kūrimo darbais.

3. Jūsų „Android“ padeda „Google“ sekti eismą

Google Maps“ ima duomenis iš savo „Android“ vartotojų, tokiu būdu siekdami nustatyti eismo greitį. Tam yra pasitelkiama GPS funkcija, kuri yra kiekviename išmaniajame telefone, todėl „Google“ gali žinoti, kokiu greičiu kelyje juda automobiliai. Nors tai gali atrodyti kaip pakankamai šiurpokas faktas, „Google“ užtikrina savo vartotojus, kad kiekviena transporto priemonė, kurioje yra toks išmanusis telefonas, yra visiškai anonimiška, kadangi jie nenori, jog kas nors galėtų išsiaiškinti iš kur transporto priemonė pajudėjo ar kur ji nuvyko. Tai reiškia, kad siekdami užtikrinti savo vartotojų privatumą ir saugumą, jie informaciją apie kelionės pradžios ir pabaigos taškus ištrina visam laikui, todėl galiausiai net pati „Google“ neturi prieigos prie tokių duomenų.

4. OLED ekranas yra brangiausia „iPhone X“ dalis

Remiantis atliktų tyrimų duomenis, pati brangiausia „iPhone X“ išmaniojo telefono gamybos metu naudojama dalis yra OLED ekranas. Tuomet, kai rinkoje pasirodė „iPhone X“ išmaniojo telefono modelis (tai įvyko 2017 m. lapkričio mėn.), naujo OLED ekrano gamyba vienam telefono modeliui kainavo 110 USD (99 EUR).

5. „iPhone“ reklamose laikas visuomet yra nustatytas 9:41

Ar kada nors pastebėjote, kad visose „iPhone“ išmaniųjų telefonų reklamose (tiek skaitmeninėse reklamos priemonėse, tiek ir spausdintoje reklamoje), kuriose yra rodomas „iPhone“ ekranas ir jame esantis laikas (lygiai tas pats galioja ir „iPad“ bei „Mac“), visuomet yra nustatyta 9:41. Ir tam yra labai svarbi priežastis. Anot „Apple“ kompanijos, ši priežastis yra susijusi su akimirka, kuomet naujas produktas yra atskleidžiamas rinkai. Visuomet produkto atskleidimas prezentacijoje įvyksta apytiksliai 40 minutę. Kuomet ekrane pasirodo didelė naujojo produkto nuotrauka, „Apple“ kūrėjai nori, kad rodomas laikas būtų kaip įmanoma panašesnis į tikrąjį laiką auditorijos turimuose laikrodžiuose. Kadangi jie negali  tiksliai „pataikyti“ į 40 minutę, yra pasirinkta 41.

6. „Samsung“ uždirba daugiau iš „iPhones“ nei iš savo pačių išmaniųjų telefonų

„Apple“ kompanijos konkurentė „Samsung“ iš tikrųjų gamina ne vieną „iPhone“ dalį. Tarp tokių dalių yra NAND atminties mikroschema, DRAM mikroschema ir netgi brangusis OLED ekranas. Remiantis „Wall Street Journal“, „Samsung“ gauna apytiksliai 110 USD (arba 99 EUR) nuo kiekvieno tūkstančio dolerių, kurį „Apple“ gauna pardavusi savo išmaniuosius telefonus, o tai reiškia, kad galiausiai „Samsung“ iš „Apple“ produkcijos uždirba daugiau nei iš savo išmaniųjų telefonų pardavimų.

7. Galite fotografuoti su „iPhone“ ausinių laidu

Nors neilgai trukus ausinių laidai bus tik praeitis, vis dėlto kol kas „iPhone“ išmaniųjų telefonų vartotojai, kurie turi tradicines „iPhone“ ausines, gali pasinaudoti jų laidu fotografuodami. Tai yra puikus būdas, jei jūs norite padaryti asmenukę šiek tiek didesniu atstumu.

8. „Android“ versijos atitinka saldumynų pavadinimus

Po to, kai rinkai buvo pristatytos „Android“ 1.0 ir 1.1 versijos, kiekviena tolimesnė versija gauna pavadinimą, kuris atitinka saldumyno pavadinimą. Žemiau pateikiame jums įvairių „Android“ operacinės sistemos versijų pavadinimus:

  • „Cupcake“ (liet. keksas) – Android 1.5
  • „Donut“ (liet. spurga) – Android 1.6
  • „Eclair“ (liet. ekleras) – Android 2.0
  • „Froyo“ (liet. šaldytas jogurtas) – Android 2.2
  • „Gingerbread“ (liet. pyragėlis su imbieru) – Android 2.3
  • „Honeycomb“ (liet. medaus korys) – Android 3.0
  • „Ice Cream Sandwich“ (liet. ledų sumuštinis) – Android 4.0
  • „Jelly Bean“ (liet. želė pupelė) – Android 4.1 – 4.3.1
  • „KitKat“ (liet. šokoladinis batonėlis „KitKat“) – Android 4.4 – 4.4.4
  • „Lollipop“ (liet. čiulpinukas ant pagaliuko) – Android 5.0 – 5.1.1
  • „Marshmallow“ (liet. zefyras) – Android 6.0 – 6.0.1
  • „Nougat“ (liet. nugà) – Android 7.0 – 7.1
  • „Oreo“ (liet. sausainiai „Oreo“) – Android 8.1.0
  • „Pie“ (liet. pyragas) – Android 9
  • „Queen Cake“ (liet. karalienės tortas) – Android 10

9. „Nokia“ vartotojai nėra lojalūs

Kuomet yra kalbama apie lojalumą savo naudojamo išmaniojo telefono prekės ženklui, „Nokia“ ir „Motorola“ vartotojai yra vieni iš mažiausiai lojalių, kadangi jų atveju tik 42% ir 56% vartotojų išlieka lojalūs. Pačius lojaliausius vartotojus turi „Samsung“ (apytiksliai 77%) ir „Apple“ (apytiksliai 92%).

10. „Android“ versijose yra paslėptų detalių

„Google“ mėgsta kiekvienoje naujoje „Android“ operacinės sistemos versijoje įtraukti „velykinius kiaušinius“ (angl. „Easter eggs“). Todėl jei jūs mėgstate įvairias staigmenas ir paslėptų detalių ieškojimą, naudodamiesi savo išmaniuoju telefonu, veikiančiu su daugelio pamėgta „Android“ operacine sistema, galite leistis į labai smagią kelionę, bandant atrasti tai, ką sugalvojo „Google“ kompanija, siekdama savo vartotojams praskaidrinti nuotaiką.

11. Išmanieji telefonai neigiamai paveikė kramtomosios gumos pardavimus

Nors tai gali skambėti pakankamai neįprastai, tačiau dažniausiai žmonės kramtomąją gumą yra linkę pirkti stovint parduotuvių kasose ir laukiant savo eilės, o kadangi šiandien didelė dalis vartotojų stovėdami klientų eilėse yra labiau susitelkę į savo išmaniuosius telefonus, rečiau susiduria su impulsyviu pirkimu. Taigi, tai dar vienas puikus priklausomybės nuo išmaniųjų telefonų įrodymas.

12. Išmanieji telefonai gali priimti FM radijo signalus

Jei jūs kada nors pažvelgėte į savo išmaniajame telefone esančias integruotas funkcijas, turbūt jau pastebėjote, kad jame nėra radijo? Kodėl taip yra, kai išmanusis telefonas gali visiškai pilnai priimti FM signalus? Atsakymas yra labai neįprastas – telefonų gamintojai ir bevielio ryšio kompanijos teigia, kad vartotojai nejaučia tokio poreikio, todėl gamintojai nėra linkę aktyvuoti šios funkcijos.