Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kas yra viena iš šiuolaikinių populiariausių meilės romanų autorė? Atspėjote, Colleen Hoover knygos užkariavo skaitytojų širdis visame pasaulyje. Bet kas lemia jos knygų populiarumą?

Kas yra Colleen Hoover?

Colleen Hoover, gimusi 1979 m. gruodžio 11 d. kaip Margaret Colleen Fennell, yra amerikiečių autorė, daugiausia rašanti romantiškos ir jaunimo literatūros žanrų romanus. Ji yra geriausiai žinoma dėl savo 2016 m. meilės romano „Mes dedame tašką“ . Daugelis jos kūrinių buvo savarankiškai išleisti prieš juos perimant leidykloms. Iki 2022 m. spalio mėn. Hoover pardavė maždaug 20 milijonų knygų ir buvo pavadinta viena iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių laikraščio „Time” 2023 m.

Hoover gimė Sulfur Springs, Teksase, JAV, ir augo Saltillo, Teksase. Ji baigė socialinio darbo studijas Texas A&M-Commerce universitete ir dirbo įvairiose socialinio darbo bei mokytojų darbo vietose prieš pradėdama rašytojos karjerą. Hoover debiutinį romaną „Slammed” pradėjo rašyti 2011 m. lapkritį, neketindama jį leisti. „Slammed” buvo savarankiškai išleistas 2012 m. sausio mėn., o po kelių mėnesių, kai knygų blogerė Maryse Black suteikė jam penkias žvaigždutes, Hoover pirmųjų dviejų knygų pardavimai staigiai išaugo. „Slammed” ir „Point of Retreat” pasiekė atitinkamai 8 ir 18 vietas „New York Times” geriausiai parduodamų knygų sąraše tais pačiais metais. Po „Slammed” sėkmės Hoover paliko socialinio darbo darbą ir tapo rašytoja. Jos romanas „Hopeless” buvo savarankiškai išleistas 2012 m. gruodžio mėn. ir pasiekė #1 vietą „New York Times” geriausiai parduodamų knygų sąraše, kurioje išbuvo tris savaites. Tai buvo pirmasis savarankiškai išleistas romanas, kuris užėmė šį sąrašo viršūnę.

Kodėl jos knygos tokios populiarios?

Viena iš priežasčių, kodėl Colleen Hoover tapo tokia populiari, yra jos gebėjimas rašyti sudėtingas, emocionalias istorijas, kurios dažnai apima sudėtingas temas, tokias kaip santykiai, šeima ir asmeninės kovos. Jos knygos dažnai yra priskiriamos prie „new adult” ir „young adult” žanrų, o jų siužetai yra ne tik romantiški, bet ir kupini staigių siužeto vingių bei gilių charakterių analizės.

Colleen Hoover taip pat yra žinoma dėl savo aktyvumo socialiniuose tinkluose, ypač „TikTok” platformoje, kur jos knygos tapo tikru fenomenu. Ši platforma leido jai pasiekti dar didesnę auditoriją ir išauginti savo skaitytojų bazę.

Kalbant apie jos kūrybą, Colleen Hoover yra parašiusi daugybę knygų, įskaitant tokias kaip „Mes dedame tašką“  (It Ends with Us), „Veritė „(Verity”), „Bjauri meilė“ (Ugly Love) ir daugelį kitų. Jos knygos yra išverstos į daugybę kalbų, įskaitant ir lietuvių kalbą, tačiau tikslus išverstų knygų skaičius gali kisti.

O jos populiariausia knyga, kuri yra tapusi bestseleriu, yra „Mes dedame tašką“. Ši knyga yra ne tik labai gerai įvertinta skaitytojų, bet ir yra adaptuota į filmą. „Mes dedame tašką“ pasakoja sudėtingą istoriją apie meilę ir smurtą santykiuose, o jos tęsinys „Mes pradedame iš naujo“ buvo išleistas 2022 metais.

Colleen Hoover yra autorė, kuri sugeba palieti skaitytojų širdis ir iškelti svarbias gyvenimo temas. Jos knygos yra ne tik pramogos šaltinis, bet ir galimybė pažvelgti į sudėtingas žmogiškąsias patirtis per literatūros prizmę.