Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Vebinarai – tai internetiniai seminarai, kurie šiuo metu kaip niekada išpopuliarėjo. Taip yra dėl daugelio priežasčių: jie padeda sutaupyti daug laiko ir suteikia išskirtinį patogumą vartotojams. Be to, vebinarai neįpareigoja būti tam tikru laiku tam tikroje vietoje – jie pasiekiami iš bet kurio pasaulio kampelio, jei tik yra interneto ryšys. Daug įmonių jau mažina gyvų seminarų kiekį ir pamažu pereina prie vebinarų. Daugelyje organizacijų ši tendencija laikoma kaip gera mokymosi ir profesinio tobulėjimo strategijos dalis.

Kokius privalumus suteikia vebinarai?

·         Patogu dalyvauti. Dalyviai prie internetinių seminarų gali prisijungti iš bet kurios jiems patogios vietos – namų, biuro, kavinės. Naudoti galima tiek kompiuterį, tiek planšetę, tiek išmanųjį telefoną. Nereikia keliauti į konkrečią konferencijos vietą tam tikru laiku. Taip pat galima dalyvauti tik dominančioje vebinaro dalyje, o ne išbūti visame.

·         Leidžia pasiekti didesnę auditoriją. Internetiniai seminarai neapsiriboja tam tikra vieta, todėl juose gali dalyvauti visi interesantai, nepriklausomai nuo jų gyvenamo miesto ar net šalies. Gyvų konferencijų sėdimų vietų skaičius yra ribojamas, o vebinaruose – ne.

·         Mažiau išlaidų. Suorganizuoti tikrą gyvą konferenciją kainuoja brangiau, nes reikia apmokėti vietos nuomą, maitinimą, keliones. Netrūksta ir kitų darbo sąnaudų, pavyzdžiui, papildoma alga darbuotojams iš biuro ar konferencijos vietos įrengimas, pritaikymas pagal individualius įmonės poreikius. Su vebinarais tokias išlaidas galima tiesiog pamiršti.

·         Sklandus įrašymas. Internetiniai seminarai gali būti įrašomi ir kaip tam tikra transliacijos dalis, todėl žmonėms yra galimybė įrašą peržiūrėti ir vėliau, jiems patogiu metu. Stebint vebinarą žiūrovai gauna tiesioginę patirtį. Tai leidžia atmintyje geriau įsisavinti ir išlaikyti informaciją.

Skaitmeninės priemonės atveria įmonėms neribotas galimybes ir leidžia ugdyti savo darbuotojus šiuolaikiniais ir efektyviais metodais. Įvairius nuotolinius mokymus galima parengti prisitaikant prie bet kokios verslo nišos. Medžiaga parengiama kartu su savos srities ekspertais, kurie dalyvauja kiekviename mokymų kūrybos procese, tam, kad sukurta informacija būtų naudinga galutiniam gavėjui. Įvairius nuotolinius mokymus rengia dar nedidelė dalis įmonių, tad rekomenduojama ilgai nedelsti ir žengti koja kojon su moderniomis technologijomis.