Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Daugiametės gėlės yra daugelio sodų pagrindas, nes lauko erdvėms suteikia grožio, spalvų ir ilgaamžiškumo. Skirtingai nei vienmetės, kurias kasmet reikia persodinti, daugiametės auga sezonas po sezono, todėl jas renkasi dauguma sodininkų, nenorinčių sodui skirti pernelyg daug laiko ir pastangų. Taigi, kad užtikrintumėte puikų augimą ir gausų žydėjimą, vadovaukitės šiais naudingais patarimais, kaip sodinti daugiametes gėles savo sode.

Pasirinkite tinkamiausią sodo vietą

Prieš sodindami daugiametes gėles, gerai apgalvokite tinkamiausią vietą savo sode ir sąlygas. Dauguma daugiamečių gėlių auga gerai drenuojamoje dirvoje ir mėgsta saulę arba dalinį pavėsį. Atkreipkite dėmesį į saulės šviesos pobūdį sode dienos metu ir pasirinkite augalus, kurie gerai tinka jūsų sąlygoms. Be to, rinkdamiesi sodo augalus atsižvelkite į tokius veiksnius kaip dirvožemio pH, drėgmės lygis ir mikroklimatas.

Paruoškite dirvą

Labai svarbu, kad dirba būtų tinkamai paruošta, nes nuo to tiesiogiai priklausys jūsų sodo būklė. Prieš pradedant sodinti augalus, būtinai dirvožemį prisotinkite organinėmis medžiagomis, kad jo derlingumas taptų geresnis, jau nekalbant apie tinkamesnę struktūrą ir drenažą. Tuomet reikėtų dirvą supurenti, kad galiausiai galėtumėte pasodinti savo pasirinktus augalus.

Rūpestingai sodinkite

Sodindami daugiametes gėles būtinai atkreipkite dėmesį į atstumus, gylį ir sodinimo būdus. Pasistenkite augalus išdėstyti pagal jų dydį, kad būtų užtikrinta tinkama oro cirkuliacija ir augimas. Naujai pasodintus daugiamečius augalus kruopščiai palaistykite, kad dirva susigulėtų ir įsišaknytų.

Užtikrinkite kokybišką laistymą

Tinkamas laistymas yra labai svarbus daugiamečių gėlių sveikatai ir gyvybingumui, ypač jų augimo laikotarpiu. Sodą stenkitės palaistyti gausiai, tačiau retai. Būtinai palaukite, kol dirva išdžius, jei norite vėl ją laistyti.

Mulčiuokite ir tręškite

Mulčiavimas padeda išlaikyti drėgmę, reguliuoti dirvos temperatūrą ir naikinti piktžoles. Aplink daugiamečius augalus patieskite organinio mulčio, pavyzdžiui, smulkintos žievės ar šiaudų, sluoksnį, kad išsaugotumėte drėgmę ir pagerintumėte dirvožemio struktūrą. Be to, reguliariai tręškite daugiametes gėles, kad gautumėte būtinų maistinių medžiagų sveikam augimui ir žydėjimui. Naudokite subalansuotas, lėtai išsiskiriančias trąšas, skirtas žydintiems augalams, ir laikykitės rekomenduojamų tręšimo normų.

Pašalinkite nuvytusius žiedus

Daugiamečiai augalai žydi gausiau, o jų žydėjimo laikotarpis pailgėja. Reguliariai šalinkite nuvytusius žiedus, kad paskatintumėte jų tinkamą žydėjimą. Taip pat, nepamirškite kas kelerius metus dalyti pertręštus daugiamečių krūmus, kad palaikytumėte augalų gyvybingumą ir išvengtumėte pertekliaus.Daugiau: https://www.minute.lt/daugiametes-geles/