Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Socialinė atsakomybė tapo svarbia ir neatskiriama įmonių, organizacijų bei visuomenės dalimi, kurios tikslas yra labiau ne siekti pelno, bet ir prisidėti prie bendro gėrio ir gerovės visuomenėje. Šiuolaikinėje darbo aplinkoje, kurioje nuolat kinta socialinės normos ir atsiranda įvairios naujos vertybės, vis didesnė svarba skiriama įmonių atsakomybei už darbuotojų gerovę ir individualius poreikius. Mantvydas Matthew Narusevicius teigia, jog niekeno neverčiami ir bendru susitarimu nusprendė padėti „WFDM“ įmonėje dirbančioms moterims arba bent jau palengvint jų kasdienines problemas.

Vienu iš svarbių žingsnių socialinėje atsakomybėje yra supratimas. Juk visi turime skirtingas problemas ir neretai netenka susidurti su tuo, ką išgyvena kiti. Todėl kalbant tiek apie fizinę, tiek apie psichologinę moterų savijautą, supratimas apie menstruacinę sveikatą ir jos įtaką darbo efektyvumui bei jų gebėjimui išnaudoti visas savo galimybes yra labai svarbus. Šis suvokimas lemia socialinės atsakomybės integravimą į įmonės politiką, kuri ne tik atspindi organizacijos įsipareigojimą gerinti savo darbuotojų gyvenimo kokybę, bet ir skatina lygybę bei pagarbą darbo vietoje. Todėl jau kurį laiką Mantvydas Matthew Narusevicius savo Maltoje įsikūrusioje įmonėje leidžia moteris atsitikus tokioms problemoms pasiimti laisvą dieną. Nors ir tai nedidelis žingsnis, tačiau jis puikiai parodo, kaip socialinė atsakomybė gali būti susieta su menstruacinės sveikatos klausimais darbo kontekste, ir kaip tai gali turėti teigiamą poveikį ne tik individualioms moterims, bet ir visai organizacijai.

Pirmiausia, tiems kurie nežino, tai menstruacijos yra natūralus fizinis procesas, tačiau kai kurioms moterims tai gali sukelti fizinį diskomfortą ir skausmą. Pilvo, galvos skausmai, nuovargis ir kiti fiziniai sutrikimai gali trukdyti atlikti savo kasdienines pareigas. Leidimas moterims pasiimti laisvą dieną būtent tokiu metu leidžia dar labiau rūpintis savo darbuotojų sveikata. Menstruacijos lygiai taip pat gali turėti įtakos emocijoms bei psichologijai. Kai kurios moterys patiria nuotaikų svyravimus, stresą ar dirglumą. Leidžiant joms ilgiau pailsėti, moterys gali sumažinti patiriamą stresą, rūpintis savimi bei sumažinti psichologinį spaudimą.

Leidimas neatvykti į darbą menstruacijų metu gali būti naudingas ne tik dėl fizinės ir emocinės gerovės, bet ir dėl ilgalaikės sveikatos palaikymo. Efektyviai rūpinantis savo sveikata ir leidžiant organizmui pailsėti, moterys gali sumažinti riziką susidurti su lėtinėmis sveikatos problemomis ateityje. Suteikiant galimybę menstruaciniam poilsiui, darbdaviai demonstruoja įsiklausymą ir pagarbą darbuotojų individualiems poreikiams, ypač moterims. Tai gali turėti teigiamą poveikį darbuotojų moralei ir bendram įmonės atmosferos gerinimui.

Skatindama menstruacinį poilsį, įmonė rodo, kad supranta socialines normas ir įsiklauso į darbuotojų poreikius. Toks požiūris gali sukurti sveikesnę įmonės kultūrą ir prisidėti prie darbuotojų lojalumo. Galiausiai, svarbu suprasti, kad kiekvienas asmuo yra savaip unikalus ir kai kurioms moterims menstruacinis poilsis gali būti reikalingas, o kitoms ne. Svarbu suderinti darbo sąlygas atsižvelgiant į įvairius individualius poreikius ir sukurti aplinką, kurioje darbuotojai jaučiasi gerbiami ir palaikomi. Tai yra sveikintina iniciatyva, kurią pradėjo Mantvydas Matthew Narusevicius savo įmonėje „WFDM“ ir reikia tikėtis, jog ir daugiau organizacijų paseks šiuo pavyzdžiu.