Saulės energijos panaudojimo galimybės
Mokslininkai intensyviai dirba su naujausiomis technologijos, kurios ateityje gali padėti geriau išnaudoti saulės energiją elektros ir šilumos gamybai. Aptarsime kelis įdomiausius būdus, kaip būtų naudojama saulės energija ateityje.
1. Namas ant vandens
Tarptautinė įmonė, įsikūrusi Londone sukūrė plaukiojantį namą. Jis pagamintas, naudojant tvarias gamybos sistemas ir įvairias medžiagas, kurios leidžia 98 % pastato perdirbti. Namas pagamintas iš perdirbto sluoksniuoto medžio ir aliuminio korpuso, jis turi kelis balkonus ir didelius langus, pro kuriuos atsiveria nuostabus vaizdas į vandenį. Ant stogo įrengtos 60 kv. m. plokštės, kurios generuoja elektros energiją iš saulės, patenkinančią namo išlaikymo ir jo gyventojų buitinius poreikius.
2. Saulės energija gali būti perduota belaidžiu būdu, iš kosmoso
2015 metais japonų mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 10 kW iš saulės pagamintos energijos buvo perduodama belaidžiu būdu, per mikrobangų krosnelę. Maitinimo priėmimas buvo pritvirtintas 500 m atstumu esančiame imtuve. Šis įvykis davė prielaidą, kad galimai orbitoje esanti saulės baterija, gali generuoti energiją, kuri būtų perduodama žemei per lazerį, nenaudojant jokio kabelio. Japonai tikisi, kad jų kuriamo projekto dėka, ateityje saulės energija taps pagrindiniu šaltiniu, patenkinsiančiu žmonijos energijos poreikius ir padėsiančiu išspręsti aplinkosaugos klausimus.
Dabar pasaulyje paplitę keli būdai, kuriais generuojama energija iš saulė. Vienas būdas – pasitelkiant fotovoltinius modulius (saulės elementus) generuojama elektra, kitas – kolektorių pagalba gaminama šiluminė energija. Ja galima apšildyti namą, baseiną, vandenį.
Fotovoltinė energijos gamyba sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Pagal pasaulinės atsinaujinančių energijos šaltinių agentūros duomenis, per valandą yra sumontuojama apie 40 tūkstančių saulės panelių. Lietuvoje saulės energija vis plačiau naudojama elektros gamybai ir vandens, pastatų šildymui. Planuojama, kad iki 2030 metų šildymo sektoriuje sugeneruota energija iš atsinaujinančių šaltinių šalyje sudarys 90 procentų visos sunaudojamos energijos. O iki 2050 metų siekiama 100 % reikalingos elektros gaminti iš atsinaujinančių išteklių.
Kiekvienas Lietuvos gyventojas gali iš saulės gaminti elektrą ar šilumą, įsirengęs nuosavą saulės elektrinę, arba kolektorius. Profesionali „Saulės grąža“ komanda atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės geriau savo reikmėms išnaudoti saulės energiją.