Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
šildymas

Šildymo sistema turi didelę reikšmę patogiam gyvenimui. Žiemos metu šildymas veikia praktiškai be sustojimo, o ypač šaltomis dienomis ir padidintu režimu. Nuo to, kokią sistemą įsirengsite priklausys kiek pinigų išleisite kurui ir kiek darbo turėsite atlikti prižiūrėdami katilo darbą. Kam šiais laikais patinka dirbti kūriku? Nebent pensininkui arba žmogui turinčiam nuosavo miško. Visi kiti ieško būdų kaip šildyti namą pigiau ir patogiau. Koks šildymo būdas patogiausias šiuo metu? Apžvelgsime dažniausiai naudojamus šldymo būdus – elektrinį, dujinį, geoterminį ir šilumos siurblius.

Elektra – patogu bet brangu

Kurio žmogaus bepaklaustumėte, jums atsakys, kad elektra šildytis yra patogu bet labai brangu. Šis šildymo būdas tinka tik tiems, kurie gerai uždirba arba šildo tik nedidelį plotą, pavyzdžiui bute tik virtuvės grindis. Retkarčiais šį būdą renkasi ir sodybų savininkai Lietuvoje ir užsienyje kur limatas šiltesnis. Jo privalumas ir patogumas tik toks, kad nereikia šildymo sistemos užpildyti vandeniu ir rudenį išleisti vandenį lauk. Žiemos metu šildymo elektra gali neužtekti todėl reikia papildomai įsirengti židinį arba krosnelę.

Atpigusios dujos

2005-2015 metais dujinis šildymas išgyveno aukso amžių. Tai buvo pats švariausias ir patogiausias namų šildymo būdas kuriuo mėgavosi nedidelių namų gyventojai. Jei anksčiau šiuo būdų šildydavosi 45 proc. Lietuvos gyventojų, dabar šis skaičius yra sumažėjęs. Taip atsitiko todėl, kad rinkoje atsirado keletas naujų šildymo alternatyvų, kurias iš pradžių nedrąsiai, o dabar be jokios baimės renkasi tautiečiai. Dujinį šildymą balionais ir toliau naudojasi nuo dujų trasos nutolę namai ir kaimo sodybos. Tai visgi mažiau rūpesčių keliantis šildymo būdas nei kieto kuro katilų kūrenimas.

Šiluma iš gelmės

Kažkada geoterminis šildymas buvo pigiausias ir ekologiškiausias. Be šių privalumų yra ir patogumo faktorius, šiai sistemai reikia tik kasmetinė techninės priežiūros specialistų patikra ir ji veikia be problemų. Vienintelis trūkumas kuris iki šiol yra skausmingas kiekvienam namų ūkiui, tai didelis pradinis įnašas sistemos įrengimui. Taigi, į mažesnę mėnesio energijos sąskaitą reikia priskaičiuoti ir įrengimo išlaidas, sistema atsiperka per 3-5 metus. Geoterminis šildymas yra patogus nes vasarą gali vėsinti grindis ir atšaldyti kambarius.

Šiluma iš oro

Jau kelis metu iš eilės vienas iš patogiausių ir ekonomiškiausių šildymo būdų yra oras-vanduo šilumos siurbliai. Pigi įrengti ir eksploatuoti, žiemą šildo, vasarą vėsina, sistema valdoma distanciniu pulteliu. Geriau tiesiog nebūna, susipažinkite su šiuo šildymo būdu https://namams24.lt/48-orasvanduo-silumos-siurbliai