Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

telefonas

Kaip žinia, šiandien išmaniųjų mobiliųjų telefonų galimybės yra tokios neribotos, jog daugelis jų jau seniai nebenaudoja tik kaip susisiekimo priemonės. Jei anksčiau buvo svarbu paskambinti ir parašyti SMS, tai šiuo metu telefonu atliekami ir bankiniai pavedimai, ir apmokėjimai parduotuvėje. Pagal statistiką, išmaniaisiais įrenginiais internete naršo daugiau nei 90 % vartotojų. Todėl nuolatos atsiranda vis daugiau įvairių programėlių, leidžiančių patogiai ir greitai tiek užsakyti prekes ir paslaugas, tiek už jas sumokėti.

Tačiau augant šioms galimybėms, atsiranda vis daugiau, būtent prieš mobiliuosius telefonus nukreiptų kenkėjiškų programų. Todėl ne veltui yra kalbama apie tai, jog būtina apsaugoti ne tik savo kompiuterį, bet ir mobiliuosius. Telefonų apsauga, neskaitant įmonių darbuotojams priklausančių mobiliųjų įrenginių, rūpinasi tikrai ne visi. O visai be reikalo, nes atakų į mobiliuosius telefonus nukreipiama itin daug.

Norint apsaugoti telefoną nuo įvairių kenkėjiškų programų, kaip ir kompiuteryje, taip ir mobiliajame, įdiegiama antivirusinė programa, skirta telefonui. Šios antivirusinės gali būti skirtos tiek Android, tiek Mac OS operacinėms sistemoms. Šios apsaugos skirtos kenkėjiškų programų ir pavojingų tinklapių blokavimui, apsaugai nuo internetinių sukčių, neaiškių skambučių ir SMS. Taip pat ši antivirusinė programa leidžia apsaugoti asmeninius duomenis ir kontaktus jūsų telefone bei surasti telefono buvimo vietą, jeigu buvo pamestas arba pavogtas.

Tai iš tiesų labai efektyvi apsauga, kuri telefone nuolat filtruoja jums siunčiamas nuorodas tiek el. paštu, tiek SMS žinutėmis. Tikrina naujai diegiamas bei atnaujinamas programėles bei atidaromus failus. Perspėja, aptikusios pavojingą arba nesaugų turinį, taip pat blokuoja įeinančius skambučius iš neskaitmeninių arba paslėptų numerių.

Praradus telefoną, turite galimybę jį užblokuoti ar net padaryti nuotrauką nuotoliniu būdu, taip identifikuodami juo bandantį pasinaudoti asmenį.