Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Nėštumas – drąsiai gali būti laikomas tuo gyvenimo periodu, kuomet, įprastas moters gyvenimas keičiasi iš esmės: būtina sumažinti darbo krūvį, reguliariai lankytis pas gydytoją, ruoštis į pasaulį atkeliaujančiai naujai gyvybei. Dar viena sritis, kuri taip pat reikalauja pokyčių yra mityba. Žinoma, jei visada save laikėte pavyzdinga šiuo klausimu, galbūt nieko keisti ir nereikės, tačiau, jei žinojote, kad jūsų mityba – ne be trūkumų, pats metas pasitikrinti, ko reikėtų vengti šiuo laiko tarpu.

Daržovės ir vaisiai – ypač svarbus vitaminų bei naudingų medžiagų šaltinis. Būtent šių produktų nėščia moteris turėtų valgyti bent 2 – 4 kartus per dieną. Ne ką mažiau svarbūs ir reikšmingi yra pieno produktai – pastarųjų per dieną reikėtų suvalgyti bent 2 porcijas,tuo tarpu grūdiniai produktai gali būti vartojami kiekvieno valgymo metu, t.y., 5 – 6 kartus per dieną.

Kadras iš filmo "Mamytė"
Kadras iš filmo „Mamytė”

Šiuo gyvenimo laikotarpiu ne ką mažiau svarbus yra ir kitas dalykas. Tai – nėštumo tyrimai, kai kuriais atvejais yra galimi ir genetiniai tyrimai. Per visą neštumo laikotarpį nėščiajai yra atliekamas ne vienas tyrimas, visus juos atlikti teisę turi tik specialistai. Kalbant apie tyrimus, atliekamus šiuo gyvenimo periodu, būtų galima išvystyti atskirą temą, tačiau mes apsiribosime tik pagrindine informacija apie juos. Reikia pabrėžti, kad visi nėštumo tyrimai, gali būti skirstomi pagal įvairius kriterijus, tačiau vienas iš jų yra semestrai – pasirodo, kiekvieno semestro metu yra atliekami vis kitokie, tam tikri tyrimai. Pavyzdžiui, pirmo semestro metu yra atliekami ultragarsiniai tyrimai. Jų metu gaunama informacija leidžia spręsti apie vaisiaus būklę, kraujotaką. Taip pat atliekami ir kraujo bei šlapimo tyrimai. Beje, šlapimo tyrimas yra tas vienas iš tų, kuris kartojamas kiekvieno mėnesio apsilankymo metu. Antrojo trimestro metu yra atliekamas vaisiaus ultragarsinis tyrimas, o taip pat – gliukozės tolerancijos mėginys, tuo tarpu trečiojo trimestro metu yra atliekamas kraujo tyrimas. Atliekamos ir echoskopijos, tačiau jų dažnio prognozuoti neverta- tai individualu, o kaip dažnai jų reikia, sprendžia specialistas.

Tinkama mityba ir nėštumo tyrimai yra vieni svarbiausių, tačiau tikrai ne vieninteliai dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Ne ką mažiau svarbu yra ir tai, kaip leidžiate laisvą laiką. Neretai yra sakoma, kad kūdikis jaučia ir mamos emocijas, ir nuotaikas. Savaime suprantama, kuo daugiau laisvo laiko šiuo gyvenimo laikotarpiu turėsite, tuo geriau, beliks tiks pasirūpinti, kad jį praleistumėte tinkamai. Verta atsisakyti ekstremalių pramogų, nuotykių, ilgų ir tolimų kelionių ir visa tai išmainyti į ramų, pasyvų poilsį, pavyzdžiui, malonias grožio ar sveikatos procedūras (dėmesį verta yra atkreipti į tai, kad šiuo laikotarpiu ne visos yra tinkamos, todėl verta rinktis tik tas, kurioms neprieštarauja gydytojas), puikiai tinka muzikos klausymas, laikas, praleistas gryname ore su artimaisiais. Piktinatės, neva tuo metu nieko naudingo nuveikti negalite? Priešingai, tereikia tik imtis teisingų veiksmų. Motinystė – nauja sritis, todėl apie ją sužinoti turite labai daug, todėl laukimo periodas puikiai tiks naujos literatūros įsisavinimui: knygų skaitymui, paskaitų klausymui, o kur dar specialiosmankštos, skirtos nėščiosioms, kurias veda sveikatos specialistai.