Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
administravimas

Svetainių administravimo paslauga atsirado dar tada, kai buvo pradėtos kurti pačios svetainės 2000-siais. Tiesa, ši paslauga sunkiai sau kelią rinkoje skinasi iki pat šiol. Kodėl? Kalbėjomės su reklamos agentūros Taurus Media specialistais, kurie savo klientams teikia šią paslaugą.

Svetainių administravimas yra kasdieninė interneto svetainės priežiūra. Ką turi padaryti svetainės administratorius?

  • Kartą per mėnesį patikrinti, ar visi tekstai yra atnaujinti, tikslūs. Ar nėra pasenusių akcijų ir nuolaidų informacijos, kuri klaidintų lankytojus.
  • Stebėti, ar veikia visos vidinės ar išorinės nuorodos (tai galima padaryti specialių įskiepių pagalba, jei naudojama Wordpress turinio valdymo sistema).
  • Atnaujinti, optimizuoti iliustracijas, keisti jas naujomis.
  • Organizuoti ir publikuoti naują turinį.
  • Jei tai el. parduotuvė, sukelti naujus produktus ir jų aprašymus, prižiūrėti, kad visas turinys būtų vaizduojamas tinkamai, jei jis atnaujinamas kitu būdu (dažnai per XML importą).

Svetainės administratorius pats neinicijuoja naujo turinio. Tai jau rinkodaros skyriaus darbas. Bet kartais tenka nuolatos jo paprašyti.

Kodėl ši paslauga tokia svarbi ir ją vertėtų perduoti profesionalams?

Viskas labai paprasta. Paskaičiuokite, kiek laiko sugaišta biuro administratorė ar vadybininkas, kuriam paskirtas šis darbas ir pamatysite, kad sugaištama labai daug laiko. Paprastas darbuotojas turi kitų rūpesčių, nei tvarkyti puslapį ir keisti jame esančią informaciją ar nuotraukas. Jis turi dirbti su pardavimais ir kitais savo kasdieniniais darbais. Be to dažnas darbuotojas nėra tinkamai apmokytas dirbti su turinio valdymo sistema.

Ar žinote, kiek laiko užtrunka išpublikuoti jau paruoštą įmonės naujieną profesionaliam svetainių administratoriui? 5 minutes? 3 minutes? Ne, apie 30-40 sekundžių. Taip, čia jau ir su nuotraukos įdėjimu. Ne kas dieną tai darantis žmogus užtruks kelis kartus ilgiau, nes jis nėra taip gerai susipažinęs su turinio valdymo sistema ir technologiniais procesais.

Svetainių administravimas turėtų būti patikimas profesionalams, kurie būtų atsakingi už atlikto darbo kokybę. Paprastai tenka girdėti, kad svetainės administravimas perduodamas „pažįstamam studentui“. Deja, studentai turi daugybę kitų reikalų ir šį darbą gali padaryti atmestinai, o paskui dingti. Kai reikės kažką pataisyti, teks tai daryti patiems. O tai automatiškai reiškia dvigubą darbą, sugaištą laiką ir išleistus pinigus.

Kai paslaugą atlieka profesionalai, visada galima paprašyti ištaisyti trūkumus. Neapmokėta sąskaita – geriausia motyvacija. O iš studento to tikėtis negalima.