Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
patalpos

Patalpų apšildymo klausimas yra aktualus ne tik kalbant apie gyvenamąsias patalpas. Komercinėms ar gamybinės patalpoms taip pat siekiama taikyti efektyviausią ir tinkamiausią šildymo būdą. Šių patalpų savininkai pirmenybę teikia kuo mažesnėms šildymo išlaidoms ir priežiūros nereikalaujančiam šildymo būdui. Dažniausiai komercinėms patalpoms apšildyti naudojami šilumos siurbliai. Tai priimtiniausias būdas apšildyti patalpas be jokių rūpesčių ir priežiūros. Komercinėms patalpoms naudojami šilumos siurbliai oras – oras arba siurbliai oras – vanduo. Aptarkime jų savybes, galbūt tai padės išsirinkti jums tinkamesnį variantą.

  • Šilumos siurbliai oras – oras

Šio tipo šilumos siurbliai naudoja aplinkos orą, jį šildo iki reikiamos temperatūros ir nukreipia pašildytą orą į patalpas. Vasaros sezono metu šie siurbliai atlieka kitą funkciją – vėsina orą. Galimybė karštuoju metų laiku naudoti tą patį prietaisą kaip kondicionierių ypač aktuali komercinėms patalpoms, kuriose dideli žmonių srautai ir oro vėsinimas labai  naudingas. Ketinantiems apšildyti komercines patalpas šio tipo siurbliu verta žinoti, kad oras – oras siurbliai labiau tinka nedidelėms patalpoms. Norint šiais siurbliais apšildyti didesnes komercines patalpas, kiekvienam atskiram patalpos plotui reikia naudoti atskirą šilumos siurblį. Šios šildymo sistemos įrengimo kaštai nėra dideli, o įdiegimas paprastas ir greitas.

  • Šilumos siurbliai oras – vanduo

Šie šilumos siurbliai prijungiami prie grindinės arba radiatorių šildymo sistemos ir efektyviai apšildo net didžiausias komercines patalpas. Šildymas šiuo būdu taip pat nereikalauja jokios priežiūros, o siurblius, turinčius Wi–Fi funkciją galima nustatyti net per atstumą. Šilumos siurblių efektyvumas priklauso nuo naudingo veikimo koeficiento, tad jei planuojama šildyti dideles komercines patalpas, rinkdamiesi šilumos siurblį atkreipkite dėmesį į šį koeficientą. Nors šilumos siurblio veikimui reikalinga elektros energija, tačiau dauguma šiuolaikinių siurblių pasižymi aukštos energijos taupumo klasės rodikliais, tad elektros energijos išlaidos būna minimalios.