Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
logistika

Susidūrus su krovinių gabenimo poreikiu, iškeliame net keletą svarbių lūkesčių. Nuo krovinio saugumo, kuo trumpesnio gabenimo laiko ir kitų rodiklių priklauso šio proceso sėkmė. Dėl transportavimo vykdymo dažniausiai kreipiamės į šias paslaugas teikiančias įmones, kurios gali pasiūlyti optimaliausius krovinių gabenimo maršrutus. Tačiau jei norime, kad krovinys būtų gabenamas mūsų sudarytu maršrutu ar netgi ketiname gabenti krovinį patys, susiduriame su užduotimi – kaip rasti patį geriausią maršrutą? Dalinamės naudingais patarimais!

  • Gabenimas sausumos keliais

Krovinio gabenimas sausumos keliais pasirenkamas tada, kai kelyje tarp krovinio išvežimo ir pristatymo taškų nėra jūros, vandenyno ar kitų vandens kelių. Dažniausiai šiuo būdu transportuojami standartiniai  kroviniai Europos teritorijoje. Sausumos kelių maršrutą stenkitės sudaryti kuo trumpesnį. Tarpines šalis pasirinkite tas, kurių kryptis yra arčiausiai galutinio krovinio pristatymo taško. Kuo mažiau šalių bus įtraukta į maršrutą, tuo greičiau bus pristatytas krovinys.

  • Gabenimas vandens keliais

Krovinių gabenimas vandens keliais priimtiniausias, kai atstumą tarp krovinio išvežimo ir pristatymo taškų skiria jūra, vandenynas ar kiti vandenys. Taip pat šiuo būdu gabenami negabaritiniai, labai dideli kroviniai, kurių praktiškai neįmanoma gabenti sausumos keliais. Jūrinių konteinerių talpa siekia iki 45 tonų, tad tai puikus sprendimas gabenantiems stambius krovinius. Be to, gabenimas kai kuriais populiariais vandens kelių maršrutais yra itin greitas. Pavyzdžiui, keltu Talinas Helsinkis, krovinys pasieks Suomiją dar tą pačią dieną.

  • Gabenimas oro keliais

Gabenimas oro keliais priimtiniausias, jei krovinys turi pasiekti labai tolimą arba sunkiai pasiekiamą vietovę. Kitas šio krovinių transportavimo būdo privalumas yra greitis. Tad jei jums šis rodiklis ypač aktualus, rinkitės gabenimą oro keliais. Maršrutą sudarykite pagal šalis, kuriose yra oro uostai bei kurių trajektorija yra arčiausiai galutinio krovinio pristatymo taško.