Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

židinys

Praktiškai kiekvienas iš mūsų pagalvojame apie tai, kaip yra gera turėti privačią erdvę, kur galite užsiimti tuo, ko tik geidžiate. Kuomet jūsų netrikdo pašalinių žmonių dėmesys ir nepageidaujami svečiai. Tad privati valda ar nuosavas namas tampa didžiuliu privalumu. Tačiau dažnai yra neįvertinama, kiek laiko ir finansinių resursų namo eksploatavimas pareikalaus iš mūsų turimo biudžeto. Vienas svarbiausių dalykų, kuo visų pirma reiktų pasirūpinti – tai namo apšildymas. Galimi patys įvairiausi būdai, kaip galima apšildyti savo nuosavą būstą, tačiau kuris sprendimas yra pats geriausias? Trumpai apibūdinsime keletą iš jų:

  • Rekuperacinė sistema – toks šildymo būdas yra universalus, nes leidžia sutaupyti energijos resursus. Taip pat atlieka ne tik šildymo, net ir oro cirkuliacijos bei vėdinimo funkciją. Vienintelis minusas – šios sistemos profesionali įranga yra gana brangi. Tačiau ilgalaikiu aspektu, ši investicija tikrai atsiperka.
  • Dujinis šildymas – šiai sistemai naudojami dujiniai katilai ir dujų balionai. Padeda reguliuoti patalpų temperatūrą ir optimizuoti šildymo išlaidas. Minusas – reikalinga atskirai įrengta katilinė, tad planuojant namo projektą, reiktų numatyti jai vietą.
  • Židiniai – vienas populiariausių namo šildymo būdų, kuomet naudojami ne tik šilumai palaikyti, bet ir būstui papuošti. Galima rinktis dviejų tipų židinius: su savaiminio oro tekėjimo sistema, kuomet šiluma ir su priverstinio oro tekėjimo sistema, kai šiluma yra varoma turbina. Pagrindinis minusas – oro šildymo efektyvumas, nes malkų reikės sunaudoti kelis kartus daugiau, dėl to, kad jos gana greitai sudega. Taip pat reiktų pasikonsultuoti su savo srities specialistais, kurie patars kokio tipo židinys jums labiausiai tiktų. Ypač tai yra aktualu ir svarbu, rąstinių namų savininkams, nes svarbu pasirūpinti, kad šildymas būtų saugus ir atitiktų visus priešgaisrinio saugumo reikalavimus.