Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

senos dalys

Automobilis – tarsi antrosios mūsų kojos, kuriomis keliaujame kur kas daugiau nei savomis. Tačiau skirtingai nei mūsų kojos, jis dažnai patiria gedimų ir trikdžių, neleidžiančių savo transporto priemone naudotis be nesklandumų. Nors automobilio gedimas yra savaime suprantamas ir nesustabdomas procesas, jis sukelia diskomfortą ir reikalauja papildomų išlaidų. Todėl Lietuvoje itin populiarios naudotos auto dalys, kurios padeda sutaupyti. Taip pat sutaupyti galite pabandydami užbėgti įvykiams už akių ar iš anksto pasiruošdami galimam gedimui. Kaip tai padaryti ir kokios naudotos auto dalys perkamiausios skirtingais metų laikais?

Specialistai pastebi, kad autoservisus žmonės dažniausiai aplanko keičiantis sezonams – pavasarį ir rudenį. Jie darbuotojų prašo jų transporto priemones paruošti naujam sezonui ir patikrinti, ar per pusmetį neatsirado naujų gedimų, kurie vėliau gali virsti didelėmis, daug kainuosiančiomis problemomis.

Pavasarį dažniausiai perkamos naudotos auto dalys yra vasarinės padangos ir lieti ratlankiai. Tai natūralu, nes keičiantis sezonams būtina pakeisti padangas, o ratlankius žmonės dažnai renkasi dėl grožio, kaip papildomą stiliaus detalę savo automobiliui. Taip pat žmonės perka paskirstymo dirželius, lemputes, stabilizatoriaus traukes, duslintuvus ir ratų guolius.

Atėjus rudeniui aktualios žieminės padangos, vartotojai perka akumuliatorius, pirkėjams reikalingi kuro filtrai dyzeliniams varikliams, tarp perkamiausių dalių atsiranda salono filtrai, pakaitinimo žvakės, termostatai, stabdžių kaladėlės.

Jei norisi išvengti rimtesnių gedimų, taip pat svarbu laiku profilaktiškai tikrinti savo automobilį ir nenumoti ranka į bet kokius jo veikimo pokyčius ar neraminančius signalus. Vienas iš dažniausių gedimų – vairo kolonėlė. Jos remontas yra pakankamai brangus, todėl atsiradus bėdoms, geriau nelaukti ir iškart keliauti į autoservisą. Automobiliams taip pat dažnai genda greičių dėžė. Jei tai automatinė pavarų dėžė, remontas taip pat kainuoja ganėtinai daug. Taip pat nemažai kainuoja ir sankabos su smagračiu keitimas. Todėl šių dalių veikimą reikia stebėti itin kruopščiai ir stengtis prižiūrėti, kad vėliau netektų išleisti didelių sumų tiek pačių detalių įsigijimui, tiek remonto ir tvarkymo darbams.