Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Artėjant žiemai reikia priimti sunkų sprendimą – pasirinkti padangas. Nors žiemos metu padangų pasirinkimas nėra didelis, galima rinktis žiemines arba universalias padangas, kai kurie pamiršta, kad žieminės padangos yra skirstomos į dvi dalis – su dygliais ir be. Kurias pasirinkti? Į šį klausimą atsakyti sudėtinga. Kai kurie teigia, kad žieminės padangos su dygliais jau nebėra populiarios ir jas metas mesti lauk. Kiti mano, kad šios padangos vis dar turi savo privalumų. Kaip yra iš tikrųjų? Tenka pripažinti, kad žieminės dygliuotos padangos nėra tokios saugios, kaip nedygliuotos. Be to, nedygliuotos padangos turi ir kur kas daugiau pranašumų:

Galėsite keliauti ne tik po Lietuvą, bet ir visą Europą

Dygliuotos padangos uždraustos ne vienoje šalyje, todėl keliauti turint šias padangas gali būti sudėtinga. Jeigu esate keliautojas, tuomet turėtumėte rinktis nedygliuotas padangas. Tokios padangos leis jums ne tik mėgautis kelione, bet ir nesuteiks galimybės nerimauti dėl galimos baudos. Pasitaiko, jog vairuotojai nežino apie kitų šalių įstatymus ir išvyksta su dygliuotomis padangomis. Na, o tai neretai gali pridaryti nemalonumų.

Nedygliuotos padangos tinkamos miesto keliams

Nedygliuotos padangos nėra nesaugios miesto keliams, priešingai nei dygliuotos. Diskusijos apie dygliuotų padangų saugumą keliamos jau ne vienerius metus. Kai kurie teigia, jog dygliai gali nukristi nuo padangų ir sukelti autoįvykius. Ar tai gali būti priežastis, kodėl kada nors bus uždraustos šios padangos ir mūsų šalyje? Galbūt. Tačiau pastebima, jog jau dabar dalis vairuotojų vengia rinktis dygliuotas padangas miesto keliams.

Naudosite ilgai

Dar viena priežastis, kodėl turėtumėte rinktis nedygliuotas padangas – tarnavimo laikas. Priešingai nei dygliuotoms padangoms, nedygliuotoms negresia uždraudimas. Nedygliuotomis padangomis galima saugiai keliauti ne tik po Lietuvą, bet ir visą Europą. Dygliuotos padangos uždraustos daugelyje šalių.

Pateikėme nemažai priežasčių, kodėl verta rinktis nedygliuotas padangas. Tačiau reikia pripažinti, kad tam tikrais atvejais dygliuotos padangos gali pasitarnauti. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate užmiestyje, kuriame keliai nėra sutvarkyti. Tokiais atvejais neretai iki šiol pasirenkamos dygliuotos padangos. Kol kas tikrai ne kiekvienas kelias Lietuvoje sutvarkytas, ypač mažuose miestuose. Galbūt tai priežastis, kodėl dygliuotos padangos vis dar nėra uždraustos ir gana perkamos mūsų šalyje.