Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

darbas Olandijoje

Kaip ir kiekvienoje šalyje, Olandijoje egzistuoja tam tikra bendravimo kultūra darbo pokalbių metu. Tai, kas yra normalu JAV, gali būti laikoma netinkama Olandijoje. Tai, kas yra įprasta praktika Indijoje, gali būti visiškai neįprasta Olandijoje. Būtent todėl, jei jus domina darbas Olandijoje, prieš keliaudami į darbo pokalbį, labai svarbu, kad tinkamai save paruoštumėte, atsižvelgiant į daugybę įvairių kultūrinių veiksnių.

Darbo pokalbis Olandijoje

Nors iki šiol yra parašyta daugybė straipsnių apie tai, kokie yra tipiniai darbo pokalbio metu užduodami klausimai ir kaip į juos vertėtų atsakyti, jei jūs nesate vietinis, ieškant darbo yra labai svarbu žinoti ir kultūrinius skirtumus.

Pasitikėjimas, pernelyg didelis pasitikėjimas ir drovumas

Šie veiksniai skirtingose pasaulyje šalyse gali būti vertinami labai skirtingai. Tuo tarpu Olandijoje gal būti pakankamai sudėtinga suprasti, kaip elgtis darbo pokalbio metu pasitikėjimo savimi atžvilgiu.

Kita vertus, nors kitataučiams olandai gali pasirodyti kaip labai savimi pasitikintys arba netgi pernelyg pasitikintys bei nemandagūs, visa tai yra todėl, jog olandai yra labai atviri ir tiesmuki. Nuo mažumės jie yra mokomi dalintis savo asmenine nuomone. Olandijoje tėvai savo vaikų visuomet klausia – „Wat vindt je daarvan?“ (liet. „Ką tu manai?“). Išreikšti savo nuomonę Olandijoje – tai nacionalinė pareiga ir ji kyla iš to, jog atvirumas yra viena iš pačių svarbiausių Olandijos kultūros vertybių – atkeliaujanti iš kalvinistinių laikų.

Jei ruošiatės darbo pokalbiui, būkite tikri, kad turite visus atsakymus net ir į pačius sudėtingiausius klausimus. Tačiau vėlgi, jei jūs būsite pernelyg savimi pasitikintys (pvz., bendrausite amerikiečiams būdingu stiliumi), tai taip pat gali būti įvertinta neigiamai. Taip pat būtina įvardinti ir dar vieną paradoksą – jei būsite per daug nuolankūs ir drovūs, Olandijoje tai jums nepadės lengviau gauti darbo vietos. Todėl būkite atviri ir puikiai žinantys, ką jūs iš tikrųjų gebate.

Komandinio darbo svarba

Olandai, kurie gyvena vandens apsuptoje mažoje šalyje, turėjo išmokti bendradarbiauti vieni su kitais. Todėl komandinis darbas Olandijoje yra labai svarbus. Ir vėlgi, tai gali kai kuriems iš jūsų pasirodyti kaip paradoksas, kadangi Olandija yra viena iš labiausiai individualistinių bendruomenių pasaulyje, kurioje „aš“ dažniausiai yra kur kas svarbiau nei „mes“. Kita vertus, mokėjimas rasti kompromisą ir įsiklausyti į vienas kitą yra labai vertinama Olandijos darbovietėse. Todėl būkite tikri, kad galėsite pateikti savo puikių darbo komandoje pavyzdžių.

Patirtis ir išsilavinimas

Kai kuriose pasaulio šalyse, tokiose kaip Vokietija, išsilavinimas ir kvalifikacija yra visa ko pagrindas. Tuo tarpu Olandija nėra išimtis. Olandų darbdaviams yra labai svarbūs trys pagrindiniai veiksniai: išsilavinimas, patirtis ir požiūris. Todėl darbo pokalbio metu būtinai visą tai pabrėžkite.

Iniciatyvos perėmimas ir klausimų uždavimas

Olandijoje yra labai svarbu imtis iniciatyvos. Kadangi Olandijoje nėra stiprios hierarchinės sistemos (lygiai taip pat ir darbovietėse), vadybininkai ir vadovai nėra traktuojami kaip tie, kurie turi atsakymus į visus klausimus, o labiau kaip komandos dalis, turinti vadovaujančią poziciją. Tai reiškia, kad iš jūsų visuomet bus laukiama išsakyti savo nuomonę ir pateikti idėjas.

Atminkite, kad darbdavys jūsų elgesį darbo pokalbio metu vertins taip, lyg jūs lygiai taip pat elgsitės ir darbo metu. Todėl darbo pokalbiui jūs turėtumėte paruošti daugybę klausimų. Ir net jei darbo pokalbio metu jūs manysite turintys visus atsakymus, būtinai užduokite ne vieną klausimą.