Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

robotai

Krovinių pervežimas yra be galo konkurencingas verslas, dėl vietos po saule įmonės grumiasi ne tik savo rinkoje kurioje įsikūrusios bet ir stengiasi aprėpti kuo labiau išplėsti įtakos sferą geografiniu aspektu. Krovinių transportavimas yra viena tų sričių kur naujovių taikymas yra įmonės išlikimo konkurencinėje kovoje viena pagrindinių sąlygų. Jei netobulėsi, iškrisi iš žaidimo. Tarptautinės prekybos progresas lėmė kad pervežėjai anksčiau naudoję telefonus ir trumpąsias žinutes didžiąją dalį informacijos persiunčia internetu. Kas anksčiau atrodė greita, patikima ir nebrangu dabar atsiradus naujoms programoms ir platformoms, prarado savo patrauklumą. Skambučiai mobiliaisiais telefonais jau nebe tokie dažni kai anksčiau, na o žinutės atlieka tik labai mažą informacinę funkciją įmonių viduje ir komunikuojant su vartotojais.

Nauji komunikacijos kanalai

Naujos technologijos atvėrė naujus būdus verslui ne tik komunikuoti bet ir iš vadybos pusės. Mobilių aplikacijų dėka per vidines įmonės ar išorines platformas dabar kiekvienas vadovas ar netgi žemiausio rango darbuotojas yra pasiekiamas darbo vietoje kur ji bebūtų per kelias sekundes, ir tam užtenka vos kelių mygtuko paspaudimų. Deja, logistikos srityje vis dar daug rankų darbo sudarant ir optimizuojant krovinių maršrutus ir transporto parko darbą. Nors ir vengiamas

Atsiskaitymas

Gamybos ir pervežimo įmonės iki šiol buvo ne tokios aktyvios diegiant naujas technologijas tačiau situacija po truputį keičiasi. Įdiegus modernias atsiskaitymo sistemas su mobiliais atsiskaitymo kortelėmis įrenginiais grynųjų pinigų operacijos sumažėjo iki pavienių atvejų tačiau vis dar didelė dalis logistikos siuntų pervežimo įmonių nėra įdiegusių tokių priemonių kurios palengvina bendradarbiavimą ir vartotojų pasitenkinimą. Koncentruojant mokėjimus ir įplaukas vienoje sistemoje įmonė tuo pačiu didina ir savo efektyvumą, sutaupytas lėšas gali išleisti kitiems poreikiams. Kai tokiu būdu veikia dauguma tos nišos įmonių efektyvesnė tampa visa tiekimo grandinė.

Analizė

Sėkmingus toliaregiškus sprendimus galima priimti tik išanalizavus praeities duomenis. Ar kiekviena pervežimo įmonė žino kada didžiausia paklausa paslaugai, ir svarbiausia teisingai prognozuoti paklausos t. y. užsakymų svyravimus ateityje kaip išsiversti su tais pačiais ištekliais. Duomenų analizei reikėtų pasitelkti algoritmus, mažinti žmogiškąją dalį šios užduoties atlikime. Ne darbuotojai o kompiuteriai turi skaičiuoti maksimaliai efektyvius maršrutus, sandėlio darbą, degalų ir laiko sąnaudas ir tai yra sritis kurioje logistikos įmonės turi padirbėti.