Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

nėščioji

Norint pastoti, arba jau pastojus pirmosioms nėštumo dienoms yra būtina atlikti visą eilę laboratorinių tyrimų. Nėštumo tyrimai svarbūs, nes tik  tyrimai gali  suteikti informaciją nuo nėštumo pradžios iki pirmųjų naujagimio gyvenimo dienų, padeda nustatyti dažniausiai pasitaikančius pavojus, problemas kylančias nėštumo metu. Kai kurie iš šių tyrimų rekomenduojami ir prieš nėštumą ir nustatytu neštumo metu. Kiti tyrimai siūlomi moterims, kurioms dėl amžiaus ar kitų veiksnių padidėja rizika. O kai kurie tyrimai parenkami, remiantis moters ir jos partnerio asmens ir šeimos ligos istorija.

Kokius tyrimus reikia atlikti?

Tai raudoniukės, hepatito B ir C, daugelio lytiniu keliu plintančių ligų ir kitų infekcijų tyrimai. Taip pat naudinga nustatyti vitamino D kiekį, įvertinti kepenų veiklą, nustatyti elektrolitus, gliukozę, ląstelių  skaičių ir hemoglobino, geležies kiekį. Vėliau kraujas turi būti tiriamas pakartotinai. Moterims, kurios planuoja nėštumą, yra labai svarbu iki pastojimo ir tris pirmuosius nėštumo mėnesius vartoti  folinę rūgštį. Šį vitaminą rekomenduojama vartoti, siekiant išvengti apsigimimų, tačiau būtina išsitirti ar tikrai yra jos trūkumas. Tyrimai parodo, kad moterims, kurioms yra nustatomas folinės rūgšties   perteklius, pagimdytiems vaikams du kartus dažniau diagnozuojamas autizmas. Jei moteriai nustatomas vitamino B12 perteklius, tai rizika pagimdyti kūdikį turintį autizmo sutrikimą, padidėja 3 kartus, o jei organizme yra nustatomas vitaminų B12 ir folinės rūgšties perteklius, tai autizmo rizika padidėja net 17 kartų.

Kodėl verta lankyti kursus nėščiosioms?

Kursuose Avent, paskaitose neščiosioms Kaune mokoma taisyklingai kvėpuoti sąrėmių ir gimdymo metu, kalbama apie vyro pagalba gimdymo metu ir skausmų mažinima, nuskausnimo būdus, apie kūdikio sutikimą ir žindymo pradžią, kūdikio priežiūra, jo lavinimą, masažą, pogimdyvinę būklę ir kaip su ja tvarkytis. Nėščiųjų kursai tai teoriniai ir praktiniai užsiėmimai būsimoms mamytėms ir tėveliams, todėl kviečiami dalyvauti kartu. Kursuose būsimi tėveliai laukiami kuo anksčiau, kad suspėtų pasinaudoti visa įgyta teorine, o ypač praktine nauda.