Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

rožės

Jei norite džiaugtis dovanotomis rožėmis, keletas naudingų patarimų. Prieš merkiant  rožes į vazą, reikia įstrižai nupjauti jų stiebą- toks pjūvis padidins vandens absorbavimo plotą. Tačiau tai daryti reikėtų po vandeniu, kad į  augalo stiebo gyslas nepatektų oro, kuris gali jas užkimšti. Vandenį vazoje reikės keisti kasdien, o maitinančius tirpalus kas 3-5 dienas, prieš tai nepamirštant kruopščiai išplauti. Gėlių stiebus taip pat reikia nuplauti po tekančiu vandeniu ir reguliariai atnaujinti pjūvius.

Kaip galima panaudoti  floristinius koncentratus?

Šviežiai nupjautoms rožėms geriausi naudoti floristinius koncentratus, kuriuos nedideliais kiekiais galima įsigyti gėlių parduotuvėse. Vanduo su tokiu koncetratu prailgins gėlių gyvenimą, stenkites neviršyti nurodytos koncentrato dozės. Taip pat nenaudokite gėlinto vandens. Rožes pamerkite į gilią vazą su šiltu vandeniu, pridėję į jį minėto koncentrato. Jei yra galimybė, kelioms valandoms palikite gėles tamsioje, vėsioje patalpoje. 3-4 kartus per dieną rožes reikia apsipurkšti vandeniu iš purškiklio. Nakčiai rožes rekomenduojama išimti iš vazų ir pagudyti vonioje su vėsiu vandeniu, kad žiedai būtų virš vandens.

Ko  nepakenčia rožės?

Rožės nepakenčia tiesioginių saulės spindulių, skersvejų, taip pat karštų prirūkytų patalpų. Vazas su rožėmis geriau statyti vėsioje, šiek tiek pritemdytoje vietoje. Skirtingų rūšių nupjautų rožių ilgaamžiškumas yra ne vienodas. Ilgiausiai išsilaiko rožių rūšys su glėžnais, baltos ir rožinės spalvos žiedlapiais.

Rožė – kilmingiausia gėlė

Rožė laikoma kilmingiausa gėle. Jos atskirai ar puokštėmis  dovanojamos įvairioms progoms geliubutikelis.lt. Kultūrinių rožių žiedai būna įvairiausių spalvų. Daugelis iš jų skleidžia malonų kvapą. Rožės naudojamos parfumerijoje. Smilkalai gaunami iš rožių žiedlapių aliejaus, yra saldūs ir tonizuojantys. Rožių smilkalų kvapas veikia tarsi natūralus antidepresantas, atpalaiduojantis nervų sistemą. Rožių aromatas šalina melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus.

Miegančios rožės

Miegančios rožės pasižymi ilgu žydėjimo laikotarpiu, dažniausiai iki 2-3 metų. Toks žydėjimo laikotarpis pa siekiamas naudojant  technologiją.  Nuskinta rožė merkiama į tam tikrą stabilizuojantį mišinį, konservavimo skystis pakeičia gėlėje esantį vandenį.