Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Šiai dienai žaliuzės yra vienas iš populiariausių langų uždengimų pasirinkimų. Ne veltui, nes šios langų uždangos puikiai atlieka apsauginę funkciją tiek nuo saulės spindulių, tiek nuo aplinkinių žvilgsnių. Be to, platus audinių, raštų pasirinkimas leidžia uždengimus pritaikyti prie bet kokio namų interjero. Žinoma, tam, kad gaminys ilgiau išlaikytų savo prekinę išvaizdą, svarbu šį tinkamai prižiūrėti. Tad šiame straipsnyje pasidalinsime naudingomis įžvalgomis, kaip prižiūrėti plisuotus žaliuzių audinius.

Sausas valymas

Plisuotos žaliuzės – tai itin populiarus pasirinkimas dėl plataus valdymo galimybių. Šias uždangas galima pagaminti pačių įvairiausių geometrinių formų. Nepriklausomai nuo gaminio formos, gamybos procese visi audiniai kelis kartus impregnuojami. Dėl to plisuotų langų uždengimų priežiūra tampa kur kas paprastesnė.

Ant impregnuotų audinių susikaupusias dulkes tereikia nuvalyti minkštu šepetėliu ar plunksnų šluoste. Šiltuoju metų sezonu atvėrus langą, ant žaliuzių gali prikibti musytės ar kiti nešvarumai. Norint šiuos pašalinti, patariama audinį atsargiai pašveisti šiurkštesne sausos kempinėlės puse.

Drėgnas valymas

Drėgną valymą patariama rinktis tada, kai gofruotas audinys yra smarkiai sutemptas ar apšlakstytas. Pirmiausia sutraukite žaliuzę iki galo ir išimkite šią iš laikiklių. Tuomet pripilkite į dubenį ar vonią vandens ir nestipraus ploviklio. Geriausia, kad vandens temperatūra būtų ne didesnė nei 30 laipsnių. Pamerkite žaliuzę į vandenį ir palikite 15–30 minučių, priklausomai nuo nešvarumų kiekio.

Praėjus kuriam laikui, išskleiskite žaliuzę ir šią pasukiokite tirpale. Įsitikinę, kad nešvarumai išplauti, perplaukite audinį švariu vandeniu ir švelniai spustelėkite, kad nutekėtų vandens perteklius. Suskleistą plisuotą žaliuzę pritvirtinkite prie laikiklių ir leiskite šiai išdžiūti sutrauktoje padėtyje bent 12 valandų.

Tam, kad gofruotos žaliuzės išlaikytų savo prekinę išvaizdą, patariama šias reguliariai valyti sausuoju būdu. Dažnas žaliuzių plovimas, gali išblukinti audinį ir sumažinti gaminio funkcionalumą. Be to, jeigu langų uždanga valdoma automatiniu būdu, patariama vengti vandens patekimo į variklio komponentus. Vanduo gali pažeisti valdymo mechanizmą, todėl tektų pirkti naują žaliuzę.

Nenuostabu, kodėl plisuotos žaliuzės yra vienas iš populiariausių langų uždengimų pasirinkimų. Taikydami aukščiau pateiktas įžvalgas, galėsite džiaugtis prekine žaliuzių išvaizda ir funkcionalumu ilgą laiką. Svarbiausia vengti šarminių valiklių naudojimo ir reguliariai nuvalyti susikaupusias dulkes.