Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Mediena yra pati populiariausia statybinė medžiaga, kuri pasižymi labai puikiomis estetinėmis savybėmis. Be to, dirbti naudojant medieną yra labai patogu ir nesudėtinga. Tačiau nepaisant to, kur ir kaip mes naudojame medinius paviršius, privalome juos tinkamai apsaugoti, kadangi jie yra veikiami įvairių pašalinių veiksnių, tokių kaip oro sąlygos (pvz., lietus, vėjas, saulė ir kt.), grybelis ar kenkėjai. Laimei, apsaugoti medieną nuo tokių pavojų veiksmingai padeda medienos impregnantas.

Kadangi medienos impregnantas geba labai giliai įsiskverbti į medieną, jis ją apsaugo tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Be to, medienos impregnanto pagalba galima paryškinti ir medienos estetines savybes, jau nekalbant apie tai, kad impregnanto pagalba mediena būna apsaugoma labai ilgam laikui.

Taigi, jei jūs ruošiatės apsaugoti tam tikrus medinius paviršius ir jau nusprendėte, kokį medienos impregnantą pasirinksite, kartu turėtumėte nepamiršti ir kelių svarbių patarimų.

Medienos paruošimas impregnavimui

Visų pirma labai svarbu nepamiršti, kad prieš atliekant medienos impregnavimo darbus paviršius turi būti visiškai švarus ir sausas. Todėl turite tinkamai paruošti paviršių, nuo jo pašalindami visus esamus nešvarumus ir galiausiai jį išdžiovindami. Tokiu būdu galėsite kur kas lengviau impregnuoti medieną ir užtikrinti, kad tepti impregnantą būtų labai nesudėtinga.

Pirmojo impregnanto sluoksnio tepimas

Kai medienos paviršius bus tinkamai ir kokybiškai paruoštas, ateis metas pirmojo sluoksnio tepimui. Jo pagalba medinis paviršius bus veiksmingai apsaugotas ir jam bus suteikiama graži išvaizda. Žinoma, jei tam tikri mediniai elementai bus dažnai veikiami neigiamų aplinkos veiksnių, tokių kaip oro sąlygos, būtų naudinga pirmiausia jų apsaugai pasitelkti apsauginį dekoratyvinį impregnantą, kuris būtų bespalvis. Kadangi tokie medienos impregnantai neturi pigmentų, jie puikiai tinka efektyviai medienos apsaugai nuo pelėsio, grybelio ir kitų pavojų. Taip pat nepamirškite, kad oro temperatūra turėtų būti tarp 5° iki 25°C. Kuomet medinis paviršius bus nudažytas impregnantu, reikėtų luktelėti, kol jis išdžius. Paprastai rekomenduojama palaukti 12 val.

Antrojo medienos impregnanto sluoksnio tepimas

Galiausiai, kuomet medienos paviršius bus išdžiūvęs, ateis metas užtepti ir antrąjį impregnanto sluoksnį. Impregnantą palikti džiūti taip pat reikėtų apytiksliai 12 valandų.

Žinoma, kiekvienas medienos impregnantas pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl būtų optimaliausia pasirinkimo metu pasitarti su medienos apsaugos priemonėmis prekiaujančiais specialistais, kurie rekomenduotų jums tinkamą medienos impregnantą ir patartų, kaip juo turėtumėte naudotis.