Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Norite dirbti sau, kadangi tai atrodo pati patraukliausia galimybė gauti pajamas ir tuo pačiu daryti tai, kas Jums kelia tik geras emocijas? Tokiu atveju siūlome imti į savo rankas likimą ir pagaliau dirbti tai, kas Jums suteikia laimės ir tuo pačiu siekti karjeros, kuri neatsiejama nuo nuolatinio mokslo, bandomų ir tuo pačiu baimės ignoravimo.

Norėdami suprasti, kaip atrodo laisvai samdomo specialisto duona – kalbamės su Rūta, kuri daugiau nei 7-erius metu dirba su individualios veiklos pažyma.

Kaip dirba freelanceris?

Daugeliui atrodo, kad sau dirbantis asmuo – niekada nedirba. Jis tik guli paplūdimyje, ilsisi ir kelia nuotraukas į socialinius tinklus – kaip atrodo jo kasdienybė. Tačiau praktikoje viskas kiek kitaip ir dažnai net priešingai. „Darbas sau reiškia, kad reikia atsiduoti save visą, kitaip nebus rezultato. Tai reiškia darbą per šventes, savaitgaliais, naktimis…“ – pasakoja Rūta. „Žinoma, kuo daugiau Jūsų darbo – tuo ir rezultatai geresni, o juos pasiekus norisi stengtis dar labiau“.

Svarbu mokėti planuoti laiką

Darbas sau, taip pat kaip ir verslo puoselėjimas, dažniausiai remiasi į tinkamą laiko planavimą, kadangi tik išmokus skirti valandas darbui ir poilsiui, tik išmokus laiku atlikti parengtas užduotis – galima įsitvirtinti rinkoje ir tuo pačiu džiaugtis užsakovų gausa. Kitu atveju paprasčiausiai nesulauksite užsakymų, kadangi šiais laikais punktualumas ir greitis – vertinami ypač.

Gavus užsakymą pateikiu terminą bei nusakau savo galimybes. Klientai tai labai vertina, kadangi tuomet ir jiems paprasčiau laikytis terminų bei planuoti darbus“ – patarimu dalijasi Rūta. „Pavyzdžiui, aš taupau laiką „atiduodama“ darbus tiems, kurie juos atliks greičiau. Kad ir buhalterijos tvarkymas. Jis atliekamas sistemoje www.saskaita123.lt. Man tai nuobodu ir aš negaištu laiko ties tuo“.

Klientas – visada teisus

Verslininkai puikiai žino, kad kliento poreikių patenkinimas dažnai yra pats svarbiausias dalykas, kurį turi garantuoti paslaugos teikėjas. Lygiai taip pat yra su tais, kurie dirba savarankiškai. Lietuva yra maža, tad labai dažnai iš lūpų į lūpas pereina informacija apie gautas paslaugas. Dažnai net nereikia reklamos, kadangi geras specialistas visada turės darbo.

Štai todėl reikia nepamiršti, kad patenkindami kliento poreikius iki mažiausių smulkmenų galiausiai užsitikrinsite ir gerą reputaciją, kuri kiekvienam dirbančiam turėtų būti prioritetas. Juk dirbantys pagal darbo sutartį rizikuoja verslo vardu. O dirbantys sau – savo vardu.

Verta kurti lojalų klientų ratą

Kol vieni freelanceriai kiekvieną kartą priimdami visu kitus užsakymus, kadangi jiems patinka dinamika, tuo tarpu kiti dažniausiai stengiasi dirbti vienai arba kelioms įmonėms, kadangi tai garantuoja pajamų stabilumą. „Šiuo atveju kiekvienas renkasi tai, kas jam labiausiai priimtina, tačiau siūlau nepamiršti, kad net ir dirbant kada norite ir kur norite – stabilios pajamos suteikia saugumą. O jis darbe yra labai svarbus“ – akcentuoja Rūta.

Tuo ir yra žavus laisvai samdomo specialisto darbas. Jis suteikia labai daug laisvės ir labai plačias galimybes. O ar mokėsite jomis pasinaudoti – Jūsų pasirinkimas.