Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Sužadėtuvės yra neįsivaizduojamos be sužadėtuvių žiedo. Sužadėtuvių žiedai su brangakmeniais jau nuo seno yra tapę labai populiariais įsimylėjėlių pasirinkimais. Tačiau tai, kas yra labai populiaru, dažniausiai būna apipinta ir daugybe įvairių mitų. Todėl verta pateikti bent keletą iš jų, kartu juos išsklaidant.

MITAS NR. 1: Iškastiniai deimantai yra reti

Deimantų rinką šiandien pasaulyje kontroliuoja vos kelios didžiulės kompanijos. Tai reiškia, kad esant bene monopolinei situacijai rinkoje tokios kompanijos turi galimybę kontroliuoti iškasamų deimantų kainą. Tačiau jei būtų viešai ir nuolatos kalbama apie tai, kad deimantų klodai yra labai dideli ir jie nėra tokie reti, kaip kad dažnai yra sakoma, deimantų kasybos kompanijos negalėtų nustatyti didžiulių kainų. Taigi, iš tikrųjų deimantai niekuomet nebuvo reti – ypač dabar, kai deimantai yra užauginami ir laboratorijose, nepakeičiant jų sudėties ir išvaizdos.

MITAS NR. 2: Laboratorijose užauginti deimantai nėra tikri deimantai

Nors jau kurį laiką laboratorijose užauginti deimantai yra tapę nauja norma, vis dar šioje srityje sklando nemažai įvairių mitų. Deimantai yra daugiausiai sudaryti iš anglies ir jie susidaro ypatingai didelės temperatūros bei didžiulio slėgio sąlygomis – nepaisant to, ar jie formuotųsi žemėje ar laboratorijoje. Taigi, tiek vienu, tiek ir kitu atveju deimantai yra visiškai vienodi. Vieninteliai skirtumai tarp jų yra kilmė ir kaina.

MITAS NR. 3: Sužadėtuvių žiedo kaina turi atitikti 3 mėn. atlyginimo dydį

Turbūt ir jūs ne vieną kartą buvote girdėję teiginius, kad sužadėtuvių žiedo kaina turėtų atitikti trijų mėnesių atlyginimo dydžio sumą? Tačiau iš tikrųjų, tai yra tik mitas. Ir šį mitą sukūrė reklamos agentūra „N.W. Ayer“ bei deimantų kompanija „De Beers“. Jūs taip pat neabejotinai žinote ir reklaminį šūkį „Deimantai yra amžini“, kuris jau seniai tapo klasikiniu ir yra įrašytas į istoriją. Būtent šios kampanijos metu minėtos kompanijos sugalvojo ir pastarąjį mitą. Taigi, nereikėtų manyti, kad norint įrodyti savo meilę būtina išleisti tokią pinigų sumą – juolab, kad sužadėtuvių žiedai su deimantais, kurie yra užauginti laboratorijose, kainuoja gerokai mažiau nei tie, kurie yra inkrustuoti iškastiniais deimantais.

MITAS NR. 4: Deimantai yra nesunaikinami

Nors deimantai iš tikrųjų yra pačios kiečiausios medžiagos Žemėje, vis dėlto jie nėra nesunaikinami. Moso skalėje jie yra vertinami 10, o tai reiškia, kad iš visų Žemėje randamų brangakmenių, deimantai yra patys kiečiausi. Tačiau tai nereiškia, kad jie gali atlaikyti absoliučiai viską. Taigi, net ir deimantai gali nuskilti ar būti įbrėžti, todėl labai svarbu deimantais tinkamai pasirūpinti, tokiu būdu prailginant jų tarnavimo laiką.

MITAS NR. 5: Kairės rankos bevardžiame piršte yra su širdimi susijungianti vena

Nemaža dalis žmonių nežino, kodėl didžiojoje pasaulio dalyje sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai yra mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto ( Lietuvoje vestuvinis žiedas yra mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto). Ši tradicija atsirado dar senų senovėje, kuomet žmonės tikėjo, kad kairės rankos bevardžiame piršte yra vena, tiesiogiai susijungianti su širdimi, todėl manė, jog žiedo mūvėjimas ant šio piršto gali geriausiai simbolizuoti meilę. Žinoma, jau senokai įrodyta, kad tokios venos minėtame piršte nėra – nepaisant to, kad žmonės ir toliau laikosi šios tradicijos.

MITAS NR. 6: Sužadėtuvių žiedai yra skirti tik moterims

Iki šiol yra žmonių, kurie mano, kad sužadėtuvių žiedai yra skirti tik moterims, tačiau iš tikrųjų jau senokai sužadėtuvių žiedus mūvi ir vyrai. Trumpiau tariant, sužadėtuvių žiedai nėra būdingi tik vienai konkrečiai lyčiai. Sužadėtuvių žiedai simbolizuoja meilę, atsidavimą ir pasišventimą vienas kitam, todėl juos gali mūvėti tiek moterys, tiek ir vyrai.