Sekmadienis , kovo 24 2019
Pagrindinis / Gyvenimas / Komandos formavimas: patarimai, kurie padės suburti komandą!

Komandos formavimas: patarimai, kurie padės suburti komandą!

Apie komandos formavimą, lyderio turėjimo svarbumą ir panašius aspektus paskutiniu metu kalbama gana daug. Kol vieni galvoja, kad tai pseudo mokslas, kadangi sunku pamatuoti naudą, kiek komandai tikrai pavyksta geriau bendradarbiauti, tuo tarpu kiti teigia, kad kiekviena atsakinga įmonė, kuriai rūpi jos darbuotojai, privalo suburti komandą. Komandos formavimas, tiesa, nėra toks paprastas kaip galėjote pagalvoti. Reikia įvertinti kiekvieną darbuotoją atskirai ir atrasti būdus, kurie konkrečiai tiktų Jūsų komandai.

Komandos formavimas ir kokia yra Jūsų komanda

komandos formavimasJeigu jau kreipėtės į specialistus, kurie padės Jums suburti komandą vieningai siekti to paties tikslo – rekomenduojame susipažinti su pačiais pagrindiniais klausimais, kurie dažniausiai užduodami tokių susitikimų metu. Žinoma, nereikia atsakymų paruošti namuose. Dar geriau, kai viskas „plaukia iš žmogaus sąmonės“.

 1. Įvertinkite ir įvardykite, kas konkrečiai Jūsų komandoje turėtų būti kitaip nei yra šiuo metu? Kokias problemas dažniausiai pastebite.

 2. Kokiomis stipriomis savybėmis pasižymi Jūsų komanda.

 3. Kiek atskiri individai yra įsitraukia į bendrą komandos darbą.

 4. Apie ką dažniausiai nekalbama šioje komandoje, kas kelia baimę?

 5. Ko komanda vengia?

 6. Kas suteikia komandai stiprybės.

 7. Kas galėtų padėti dirbti kur kas efektyviau ir pasiekti daugiau.

Kiekvienas klausimas padeda geriau suprasti, kaip dirba komanda ir  kodėl jai ne visada pavyksta susitarti ir išspręsti iškilusias problemas. Visgi tai, kad nusprendėte kreiptis į specialistus – didelis žingsnis link kur kas geresnės, vieningesnės komandos ir geresnių rezultatų.

Kaip suburti komandą vieningiau dirbti

Koučingo metu stengiamasi, kad individualybės vieningiau dirbtų ir sistemingiau pasiektų geresnių rezultatų. Svarbu tai, kad visi žmonės išliktų tokie, kokie yra ir sujungdami savo jėgas pagerintų įmonės padėtį.

 • Kiekviena komanda turi turėti lyderį, kurio darbas yra suburti komandą vieningai siekti to paties tikslo. Taigi, komandos formavimas neatsiejamas nuo lyderio, o lyderių „auginimui“ siūlome pasinaudoti kitais kursais.

 • Kiekvienas darbuotojas ir visi kartu kaip visumą turi žinoti, ko iš jų yra tikimasi. Labai dažnai darbuotojai paprasčiausiai nežino, koks yra įmonės tikslas ir ko yra siekiama. Tai gana didelė problema, kadangi natūralu, kad tokiu atveju niekaip nepavyksta ir pasiekti gerų rezultatų. Taigi, papasakokite daugiau apie savo įmonės filosofiją.

 • Labai svarbu, kad darbuotojai žinotų, kad kiekvienas jų naudingas žingsnis yra vertinamas. Blogai, kai išryškinami tik minusai ir pamirštama pasakyti, kad tam tikras darbuotojas pranoko vadovo lūkesčius ir padarė geriau nei buvo tikėtasi. Pagiriamasis žodis visada yra naudingas.

 • Komanda turėtų kuo daugiau laiko praleisti kartu neformalioje aplinkoje, kad jie geriau pažintų vienas kitą ir noriai bendrautų bei draugautų. Labai svarbu, kad oficialūs santykiai išliktų, tačiau atsirastų paprasčiausias draugiškumas bei pagarba kitam.

Komandos formavimas šiuo metu yra tiesiausias kelias į sėkmę, kuris dažniausiai vainikuojamas sėkmingu verslu. Visos inovatyvios įmonės žino, kad geri ir patenkinti darbuotojai garantuoja, kad verslas bus sėkmingas. Svarbiausia padėti darbuotojams suvokti save kaip komandos dalį, tačiau tuo pačiu patikrinti, kad jo asmenybė yra labai svarbi, naudinga ir įmonė be jo ne taip gerai funkcionuotų.

Taip pat skaitykite

kombnezonai

Perku kombinezoną internetu: ką reikėtų žinoti?

Jei jūsų spintoje karaliauja ne tik mažos juodos suknelės, rožiniai megztinukai bei aukštakulniai, tačiau ir ...