Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Jeigu ieškote kopėčių kurias planuojate naudoti statybų darbams, atidžiai įvertinkite kiekvienų kopėčių savybes. Nors jos atrodo visos vienodos, tačiau jei įsigilinsite labiau, suprasite, kad skirtingi kopėčių tipai yra skirti labai konkrečioms statybų sritims. Vienos patogesnės elektrikams, kitos labiau tinka stogdengiams, trečios dažytojams. Pradėkime nuo pradžių.

Kokiam tikslui naudosite kopėčias?

Kai renkatės kopėčias, atsakykite sau į paprastus klausimus. Kokį aukštį jums reikia pasiekti? Jei norite lipti ant namo stogo, statyti ar remontuoti sienas, atlikti kitus darbus 3-6 metrų aukštyje, jums bus tinkamos teleskopinės kopėčios. Šios kopėčios labiausia tinka tokiems darbams kur dažnai tenka keisti kopėčių vietą. Jeigu statybos darbus atliekate dažniausiai vienoje vietoje, naudokite dviejų pusių kopėčias, patogiausia su pakopomis iš abiejų pusių. Dar yra sulankstomos aliuminio kopėčios, jas galima išskleisti ir padaryti platformą. Tokios kopėčios geros tuo, jog jas galima sulankstyti ir vežti automobilyje. Jas dažniausiai naudoja smulkius statybos darbus atliekantys meistrai, elektrikai, baldų surinkėjai, dažytojai, apdailos meistrai.

Kopėčių savybės ir skirtumai

Nesvarbu, kokius darbu dirbsite, kopėčios turi būti patikimos ir lengvos nešti. Dydis ne tiek svarbu kiek svoris, tačiau svarbiausias kriterijus yra tai kokį svorį gali išlaikyti kopėčios. Keliant statybines medžiagas aukštyn, žmogus remiasi abiem arba viena koja tik į vieną kopėčių pakopą, taigi, vienam kopėčių elementui tenka visas krūvis. Tai reiškia, kad rimtiems statybos darbams reikia kopėčių kurios pagamintos iš storo aliuminio, kopėčių pakopos turi būti privirintos prie korpuso, o ne pritvirtintos kniedėmis su plastikiniais elementais šonuose kurie tvirtumo nepriduoda. Dirbant ilgą laiką aukštyje, kojos pavargsta greitai. Kopėčios su siauromis ar apvaliomis pakopomis statyboms nelabai tinka, na o jei visgi tokias naudojate, avėkite avalynę su kietesniais padais. Dirbant kopėčiomis svarbu ne tik kad neslystų kojos ir tvirtai įsikibtumėte į kopėčių kraštą, aktualu ir nesubraižyti ir nesugadinti paviršių į kuriuos atremiate kopėčias. Dėl to atkreipkite dėmesį koks yra kopėčių viršus, ar turi guminius paminkštinimus ar kitokio tipo atramas kurios nepaliks žymių ant sienų.