Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Augintinių gerai savijautai ir sveikatai labai svarbią reikšmę turi maistas. Su juo šuo gauna vertingąsias medžiagas, nuo kurių priklauso ne tik gyvūno augimas, energingumas, bet ir sveiki dantys, žvilgantis kailis bei gera sveikatos būklė. Dažnai šunų šeimininkams kyla klausimas, kaip išsirinkti patį geriausią ėdalą augintiniui. Atsakysime į šį klausimą.

  • Rinkitės kokybišką ėdalą

Kokybiškas maistas šuniui bus subalansuotas taip, kad su juo šuo gautų visas reikalingas medžiagas. Toks ėdalas taip pat dažnai būna papildytas vitaminais. Kokybiškas šunų maistas priklauso „Super Premium“ šunų maisto klasei, tad radę šį žymėjimą ant pakuotės būkite tikri, kad tai aukštos kokybės produktas. Dažniausiai šiuos kokybiškus ėdalus gamina rinkoje puikiai žinomi ir patikimi gamintojai. Pavyzdžiui, Hill’s maistas šunims jau daugybę metų yra geriausiai vertinamas šunų maisto produktų srityje.

  • Rinkitės jūsų šuniui tinkamiausią maistą

Net ir kokybiškas maistas turi būti parinktas individualiai jūsų šuniui. Čia svarbiausia atsižvelgti į šuns amžių ir specialiuosius poreikius. Šuns amžius, kuriam skirtas ėdalas dažniausiai būna pažymėtas ant pakuotės. O specifiniams poreikiams skirto maisto ieškokite, jei jūsų augintinis turi sveikatos problemų, jautrų virškinimą ar kitų specifinių savybių.

  • Šlapias ar sausas maistas?

Pagrindinis šuns maistas turi būti sausas ėdalas šunims. Tačiau jei norite paįvairinti racioną, kartas nuo karto palepinkite augintinį ir šlapiu ėdalu. Jį rekomenduojama derinti su sausu maistu, kuriuo šeriamas šuo. Pavyzdžiui, jei sausas maistas yra su vištiena, rinkitės tos pačios rūšies ir šlapią maistą. Taip pat žinokite, kad jei jūsų augintinio prastas apetitas, rekomenduojama sausą maistą maišyti su šlapiu maistu.

Be kokybiško ir tinkamo maisto, šuniui taip pat svarbu pakankamai daug judėti bei būti gryname ore. Tuomet jūsų augintinis puikiai jausis, o jums atsidėkos savo prieraišumu ir besąlygiška draugyste.