Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Židiniai namams suteikia ne tik jaukumo, šilumos, tačiau gali tapti ir nepamainoma interjero dalimi, suteikiančia stiliaus jūsų namams. Židinį galite įsirengti bet kuriuose namuose – tiek nedideliame sodybos namelyje, tiek dideliame erdviame gyvenamajame name. Židinio paskirtis namuose gali būti labai įvairi – ne tik šildymui, tačiau ir kaip interjero dalis.  Tad ar verta namuose įsirengti židinį ir kokie jo privalumai?

  • Židinys – kaip interjero dalis

Ne paslaptis, kad židiniai suteikia prabangos, estetikos vaizdą. Dalis žmonių mėgsta židinius įsirengti ne tik dėl šilumos, tačiau kaip dekoro elementą. Židinio pagalba galite pagyvinti interjerą, suteikti jam šarmo. Jeigu židinį norite įsirengti ne dėl šilumos, o kaip interjero detalę galite jį montuoti įvairiose namų vietose, nebūtina jo įrengti centrinėje namo dalyje. Interjero pagyvinimui skirtas žaidinys gali būti įvairaus dydžio, formos, galite rinktis ir nestandartinius modernius sprendimus.

  • Židinys – šildymui

Jeigu renkatės židinį ne tik kaip interjero dalį, o kaip dar vieną alternatyvų šilumos sprendimą, reikia nepamiršti svarbių aspektų, kurie palengvins židinio įrengimą ir komfortišką naudojimą:

  • Židinys turi būti įrengiamas namo centre. Jeigu norite, kad židinys atliktų šildymo funkciją stenkitės jį įrengti maksimaliai namo centre, o ne  prie lauko sienos. Taip įrengtas židinys optimaliai paskirtys šilumą namo viduje, o ne šildys lauką.
  • Įsirenkite ortakius. Jeigu nusprendėte įsirengti židinį turėtumėte nepamiršti ir ortakių, kurie padės židiniui greičiau įšilti.
  • Neblokuokite vidaus ir lauko židinio kaminų. Stenkitės išvengti tokio įrengimo, nes per lauko židinio kaminą žiemą eis šaltis, o per vidaus – karštis. Tai  sukelia rasos susidarymą ir šilumos nuostolius, lašėjimą, kuris laikui bėgant gali pradėti skverbtis per sienas.