Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Vandentiekio įrengimas nuosavame name – yra atsakingas ir svarbus darbas, nuo kurio priklauso kiek patogu ir komfortiška bus gyventojams. Vandens siurblio pasirinkimas vaidina itin svarbų vaidmenį šiame procese, nes jo pasirinkimas turi įtakos visos sistemos veikimui. Tačiau esant tokiai didelei šių įrenginių pasiūlai nėra labai lengva pasirinkti tinkamiausią variantą ir juolab pritaikyti jį prie savo namo gyventojų poreikių. 

Dažniausiai vanduo į namus yra tiekiamas iš šulinių arba vandens gręžinių. Pirmuoju atveju reikėtų įvertinti turimo šulinio gylį, o tiksliau, kuriame gylyje pastoviai būna vanduo. Jei namas stovi vietoje, kur gruntiniai vandenys yra ganėtinai aukštai ir jiems pasiekti pakanka ne gilesnio nei 10 metrų šulinio tai visiškai turėtų pakakti ir paviršutinio siurblio. Jei gylis yra šiek tiek didesnis, tai paprastam įrenginiui gali pristigti galingumo reikiamam slėgui užtikrinti. Tokiais atvejais galima rinktis tarp siurblių su hidroforais. Šie įrenginiai nesudėtingai aprūpina net ir pakankamai didelio ploto namus vandeniu čiaupams ir šildymo sistemoms. Jei vietovė, kurioje planuojate apsigyventi vanduo yra ganėtinai giliai ir jo pasiekimui tenka gręžti gręžinį, tai įprasto paviršutinio siurblio gali nepakakti. Tokiais atvejais teks pasinaudoti giluminiais įrenginiais, kurie yra nuleidžiami į gręžinį, panardinami į surastą vandenį ir pajungiami prie vandentiekio sistemos. Šie įrenginiai sėkmingai dirba net ir 40-50 metrų gyliuose.

Tačiau visi aukščiau išvardinti atvejai tinka tik tuo atveju jei siurblį galima pajungti prie elektros tinklo. Situacijose kai vandenį reikia perpumpuoti iš vienos vietos į kitą neturint elektros energijos, tenka naudotis benzininiais siurbliais. Šių įrenginių kaina priklauso nuo jų techninių parametrų ir pritaikymo tačiau siūlomas asortimentas yra pakankamai platus, kad išsirinktų galėtų tiek privatūs vartojai tiek ir pramonės atstovai.