Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Ar žinojote, kad šiomis dienomis statistinis darbuotojas kasdien sėdimoje padėtyje praleidžia bent 8 valandas? Dėl šios priežasties šiandien vis daugiau žmonių susiduria su fiziniais skausmais, prastesne sveikata ir blogesne savijauta bei nuotaika. Todėl kiekvienas darbdavys privalo pasirūpinti savo darbuotojų tinkamomis darbo sąlygomis, užtikrinant, kad kiekvieno darbuotojo darbo vieta būtų ergonomiška ir atitinkanti visus šiuolaikinius standartus.

Viena iš labai paprastų priemonių, padedančių išspręsti šį opų ir kiekvienam biurui svarbų klausimą, yra investavimas į šiuolaikinius ergonomiškus biuro baldus. Ergonomiški biuro baldai, tokie kaip aukščio reguliuojami stalai ar koreguojamos padėties darbo kėdės, padeda visos darbo dienos metu išlaikyti tinkamą darbuotojo sėdimąją arba stovimąją padėtį, kartu pasiūlant ir labai novatorišką baldų dizainą, kuris prisideda prie bendros teigiamos biure vyraujančios atmosferos.

Todėl jei jūs šiuo metu bandote išspręsti klausimą, susijusį su jūsų biuro baldų atnaujinimu, siekiant sukurti sveikesnę ir patogesnę aplinką savo darbuotojams, žemiau pateiktos priežastys turėtų jums palengvinti naujų ergonomiškų baldų pasirinkimą.

Sumažinamas skausmas

Ergonomiški biuro baldai, tokie kaip darbo kėdės ar sėsk-stok stalai, yra sukurti būti lengvai koreguojamais, atsižvelgiant į konkrečius darbuotojų lūkesčius bei poreikius. Kuomet darbuotojai dirba sėdėdami prie jiems visiškai nepatogaus stalo labai nepatogioje ir nepraktiškoje kėdėje, jie kasdien neigiamai veikia savo sveikatos būklę ir fizinę savijautą. Taip pat tokiais atvejais nukenčia ir jų laikysena. Visa tai nulemia didelius fizinius skausmus kaklo, pečių, nugaros, rankų ir net kojų srityse.

Ilgas sėdėjimas nepatogioje padėtyje laikui bėgant gali neigiamai paveikti ir kraujotaką, o tai reiškia, kad gali pablogėti širdies veikla, gali imti tirpti galūnės ir reguliariai aplankyti įvairių kūno vietų maudimas. Tuo tarpu ergonomiški biuro baldai yra skirti išsaugoti teisingą žmogaus laikyseną darbo metu, taip pat padeda išlaikyti tiesų stuburą, sumažina artrito riziką ir padeda apsisaugoti nuo daugybės kitų sveikatos problemų, kurias gali nulemti neteisinga laikysena darbo metu.

Padidinamas produktyvumas

Kuomet darbuotojai savo darbo metu nejaučia fizinio skausmo ar kitų sveikatos negalavimų, jie įprastai dirba kur kas produktyviau ir jaučia daug didesnį entuziazmą. Taip yra ir todėl, jog darbuotojų, kurie pasižymi gera sveikata, neblaško pašaliniai veiksniai, tokie kaip jau minėti skausmai, maudimas ar kiti negalavimai. O kadangi ergonomiški biuro baldai gali padėti apsisaugoti nuo įvairių rimtų sveikatos problemų, savo biure pasitelkiant tokius baldus, sumažėja ir darbuotojų sergamumas, todėl jie mažiau laiko praleidžia spręsdami iškylančias sveikatos problemas ir daugiau laiko skiria produktyviam darbui.

Pagerinamas darbuotojų sveikatingumas

Dar vienas labai svarbus ergonomiškų biuro baldų privalumas yra darbuotojų sveikatingumo didinimas. Ir šiuo atveju būtina pažymėti, kad darbuotojų sveikatingumas nėra susijęs tik su jų fizine būkle. Tai taip pat yra susiję ir su jų psichologine būsena. Kuomet darbdavys investuoja į savo darbuotojų sveikatingumą ir bendrą gerovę, tokiu būdu jis siunčia jiems labai aiškią žinutę, jog jam rūpi darbuotojų sveikata ir gyvenimo kokybė. Tuo tarpu darbuotojai, kurie jaučia rūpestį iš savo darbdavio, daug našiau dirba ir kur kas rimčiau žvelgia į savo darbą, efektyviau siekdami bendrų tikslų.

Todėl jei jūs norite pagerinti savo darbuotojų sveikatos būklę ir padidinti jų atliekamo darbo produktyvumą, nepraleiskite progos investuoti į ergonomiškus biuro baldus. Daugiau apie juos galite sužinoti apsilankę „Narbutas“ svetainėje.