Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Paklauskite savęs, kiek kartų buvote sau prižadėjusios, kad pakeisite savo odos priežiūros rutiną, nes dabartinė nepadeda pasiekti norimų rezultatų? Greičiausiai taip buvo ne vieną kartą! Tačiau iš tikrųjų odos priežiūros formavimas nėra jau toks sudėtingas ir varginantis darbas – tereikia šiek tiek disciplinos ir motyvacijos. Todėl jei vis dėlto manote, kad jūsų kasdienei odos priežiūrai taip pat reikėtų pokyčių, siūlome jums užmesti akį į keletą praktiškų įžvalgų.

Susipažinkite su savo odos tipu

Koks yra jūsų veido odos tipas? Luktelkite, jūs jo dar nežinote?! Tuomet nereikėtų tikėtis suformuoti ir veiksmingą odos priežiūros rutiną. Jei jūs nežinosite, ko reikia jūsų odai, renkantis odos priežiūros priemones kaskart žaisite loteriją, nenumanydamos, kokį galutinį rezultatą jums galiausiai pavyks pasiekti.

Formuojant odos priežiūros planą būtina atsižvelgti į savo odos tipą, todėl pirmiausia turite jį nustatyti. Galbūt jūsų oda yra riebi? O gal sausa, jautri, mišri ar normali? Kiekvienas odos tipas yra skirtingas ir reikalauja skirtingų odos priežiūros sprendimų. Todėl jei nenorite, kad jūsų pasirinktos ir naudojamos odos priežiūros priemonės paskatintų dar didesnę riebalų gamybą, išsausintų odą, iššauktų aknės bėrimus ar nulemtų kitus neigiamus odos pokyčius, turėtumėte pradėti nuo savo odos tipo nustatymo. Galite būti tikros, kad tokiu būdu išvengsite daugybės galimų klaidų.

Atsakingai rinkitės odos priežiūros priemones

Šiuolaikinėje odos priežiūros produktų rinkoje egzistuoja tūkstančiai skirtingų odos priežiūrai skirtų priemonių – ir nors kai kurios iš jų yra veiksmingos, taip pat yra ir daug vidutinės kokybės ar netgi pakenkti odai galinčių produktų. Dėl šios priežasties yra labai svarbu atsakingai rinktis odos priežiūros priemones – nesvarbu, ar tai būtų odos prausiklis ir tonikas, ar serumas, drėkinamasis kremas, veido kaukė ir odos šveitiklis. Visuomet atsižvelkite į odos priežiūros priemonių sudedamąsias dalis, įsitikindamos, kad tarp jų nėra jūsų odai galinčių pakenkti cheminių medžiagų ar kitų ingredientų, kuriems jūsų oda yra alergiška.

Ir, žinoma, kai pasirinksite kokybiškas odos priežiūros priemones, nepamirškite atkreipti dėmesį ir į jose esančias veikliąsias medžiagas, kadangi reikėtų labai atsargiai derinti skirtingas odos priežiūros priemones, kuriose yra skirtingų veikliųjų medžiagų. Jei vienu metu naudosite per daug galingų veikliųjų medžiagų, galite nesunkiai persistengti, sukeliant odos sudirgimą, paraudimą ir jautrumą. Todėl būtinai išsiaiškinkite, kokias veikliąsias medžiagas galite derinti tarpusavyje, o kurių derinimo turėtumėte vengti.

Kasdienę odos priežiūrą pradėkite nuo veido valymo

Veido odos valymas yra pirmasis ir bene svarbiausias kasdienės odos priežiūros etapas. Veido odą turėtumėte valyti ryte ir vakare, naudojant švelnų odos prausiklį, atitinkantį jūsų odos tipą. Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų odos tipas, galite rinktis raminančias veido odos prausimosi putas, pvz., su kofeinu ir hialurono rūgštimi, arba natūralių ekstraktų antioksidantais praturtintą gelinį veido prausiklį.

NAUDINGA: platų natūralių odos priežiūros priemonių asortimentą rasite Chalure parduotuvėje.

Odos priežiūros priemones naudokite tinkama tvarka

Ne ką mažiau svarbiu veiksniu kasdienėje odos priežiūroje tampa ir tinkama odos priežiūros priemonių naudojimo seka. Jei į tai neatsižvelgsite, kai kurie jūsų naudojami produktai gali tinkamai neveikti. Taigi, vadovaukitės bendra taisykle – pirmiausia ant veido tepkite lengviausias priemones, kad jos lengviau įsigertų į odą. Žinoma, po kiekvienos priemonės panaudojimo turėtumėte šiek tiek luktelėti, kad oda įsisavintų visas medžiagas ir padėtų pasiekti norimą rezultatą.

Nepamirškite apsaugos nuo saulės

Greičiausiai jau ne vieną kartą girdėjote patarimus ir raginimus naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Ir nors tai yra dažnas patarimas, tikrai ne kiekvienas žmogus jo paiso. Tačiau iš tikrųjų apsauginis kremas nuo saulės turėtų būti naudojamas kiekvieną dieną ir ištisus metus, nepaisant to, ar už lango šviečia saulė, lyja, ar sninga.

Daugybė žmonių nesupranta, kad ne vienos odos problemos jie būtų galėję išvengti, jei būtų reguliariai naudoję apsauginį kremą nuo saulės. Todėl jei norite išvengti ankstyvo odos senėjimo požymių, sumažinti odos vėžio riziką, apsaugoti odą nuo drėgmės praradimo ir saulės nudegimų bei turėti gražią, lygią ir jaunatvišką odą, kasdien naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 30.