Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Jei jau kurį laiką intensyviai svarstote, ar jums vertėtų įsigyti išmanųjį laikrodį, visų pirma būtų naudinga susipažinti su svarbiais šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių privalumais. Žinodami jų privalumus galėsite daug lengviau priimti teisingą sprendimą įsigyjant išmanųjį prietaisą, kuris pasižymi dideliu universalumu ir plačiomis pritaikymo galimybėmis.

Išmanieji laikrodžiai ne tik rodo laiką

Daugybė žmonių nuo seno nešioja laikrodžius. Ir puikiai suprantama, kad pagrindine viso to priežastimi yra galimybė žinoti laiką (nors jau ne vienerius metus laikrodis taip pat yra tapęs ir svarbia įvaizdžio detale). Tačiau šiandien matyti, jog tradiciniai laikrodžiai praranda savo iki tol turėtą populiarumą dėl tokių technologinių įrenginių kaip išmanieji telefonai – juk tarytum nėra priežasties pirkti tradicinį laikrodį, kai išmanusis telefonas taip pat rodo laiką, datą ir turi žadintuvo funkciją. Tačiau išmanieji laikrodžiai keičia šią tendenciją, nes jie gali pasiūlyti daugiau nei tradiciniai laikrodžiai ir tai, kuo nepasižymi išmanieji telefonai.

Puikus pagalbininkas keliaujant

Šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai, tarp kurių neabejotinai patenka ir visame pasaulyje didžiulio populiarumo sulaukę „Apple Watch“, gali į jūsų riešą perduoti skirtingas vibracijas, tokiu būdu pasakant, ar sekant nuorodomis turėtumėte pasukti į kairę, ar į dešinę. Todėl vietoje to, kad reguliariai žvilgčiotumėte į savo išmaniojo telefono ekraną, galite naudotis nematomu gidu, kuris pasako jums, kur turėtumėte eiti. Tai ypatingai naudinga leidžiantis į pažintines keliones, kurių metu norima pasigrožėti dar nematytais kraštovaizdžiais, o ne nuolatos žiūrėti į žemėlapį.

Padeda surasti pamestą telefoną

Ar kada nors jums buvo tekę susidurti su pamestu išmaniuoju telefonu? Jei taip, tuomet puikiai žinote, kokia tai nemaloni ir stresą kelianti patirtis. Juolab, kad labai dažnai tai nutinka pačiu netinkamiausiu metu, kai turime skubėti ir baiminamės pavėluosią. Laimei, šiandien tokiose įtampos kupinose situacijose mums gali pagelbėti išmanusis laikrodis. Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių modelių turi telefono paieškos funkciją. Šią funkciją galima susieti tiek su savo išmaniuoju telefonu, tiek ir su bet kuriuo kitu įrenginiu, tokiu būdu vos per kelias sekundes atrandant savo pamestą įrenginį.

Stebi sportinius rezultatus

Vis daugiau žmonių atsigręžia į sveiką gyvenseną ir į savo kasdienybę stengiasi įtraukti daugiau fizinės veiklos. Tuo tarpu išmanieji laikrodžiai gali padėti dar labiau padidinti motyvaciją sportuoti ir kartu padėti lengviau stebėti savo sportinius rezultatus bei paprasčiau siekti užsibrėžtų tikslų.

Išmanusis laikrodis gali skaičiuoti jūsų nueitus žingsnius, įveiktą atstumą ir sudegintas kalorijas, stebėti širdies ritmą, pulsą ir miegą, o kai kurie gali pasiūlyti ir dar didesnį funkcionalumą, padedant stebėti išsamesnius rodiklius. Ką jau kalbėti apie tai, kad kai kurie išmaniųjų laikrodžių modeliai yra atsparūs vandeniui, todėl tinka ir plaukikams.

Lengvas skambučių priėmimas ir atsakymas į žinutes

Jei naudojatės tik savo išmaniuoju telefonu, suprantama, kad suskambus telefonui ar norint atsakyti į trumpąją SMS žinutę, jums reikia kaskart jį išsiimti iš kišenės ar rankinės. Tačiau išmaniojo telefono pagalba visą tai padaryti tampa daug paprasčiau. Tai ypač patogu, jei dažnai sportuojate arba neturite galimybės lengvai ir greitai pasiekiamoje vietoje nešioti savo išmanųjį telefoną. Be to, kai kurie išmanieji laikrodžiai turi ir balso palaikymo funkciją, kuri leidžia kalbėti tiesiai į savo išmanųjį laikrodį.

Socialinių tinklų pranešimai

Išmanusis telefonas suteikia galimybę lengvai ir greitai peržiūrėti tokių socialinių tinklų kaip „Facebook“, „Twitter“ ar kt., pranešimus. Nors suprantama, kad tai nėra tas pats, kas socialiniais tinklais naudotis savo išmaniajame telefone, planšetėje arba kompiuteryje, užsiimant aktyvesne veikla, pvz., sportuojant, tai gali būti puikus ir patogus būdas greitai peržiūrėti pranešimus ir pagrindinę veiklą savo socialinių tinklų paskyrose. Tik atminkite, kad jei norite, jog jūsų išmaniajam laikrodžiui nereikėtų „Bluetooth“ ryšiu prisijungti prie jūsų išmaniojo telefono, turėtumėte rinktis išmaniojo laikrodžio modelį, kuris turi SIM kortelę ir interneto planą.

Nuolatinis ryšys

Visiškai nesvarbu, ar jūs plaukiojate, sportuojate sporto salėje, važiuojate dviračiu ar bėgiojate, kartais galite norėti užmesti akį į žinutes, socialinių tinklų pranešimus ar skambučius. Dažnai tokiais atvejais naudotis išmaniuoju telefonu būna labai sudėtinga ar netgi visiškai neįmanoma, todėl išmanusis telefonas tampa tikru gelbėtoju – juolab, kad kai kurie išmanieji telefonai gali puikiai veikti ir giliai po vandeniu.

Ilgiau veikianti baterija

Jei kasdien naudojatės savo išmaniuoju telefonu, turbūt jau seniai spėjote priprasti prie labai dažno jo krovimo. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog reguliarus telefono baterijos krovimas yra labai praktiškas ir patogus. Tuo tarpu, jei jūs naudosite išmanųjį laikrodį, galėsite mėgautis daug ilgiau veikiančia baterija. Žinoma, laikrodziu pakrovejai jums taip pat bus būtini, kaip ir bet kurio kito išmaniojo prietaiso naudojimo atveju, tačiau galite būti tikri, jog laikrodžio pakrovėju jums teks naudotis daug rečiau.

Visos pramogos tiesiai ant jūsų riešo

Daugelis jau priprato prie išmaniojo telefono teikiamų privalumų, kuomet jo pagalba visuomet galima pasinaudoti internetu, perskaityti e. laiškus ar paskambinti. Tačiau visais šiais atvejais reikia atlikti kur kas daugiau veiksmų nei tuomet, kai naudojamasi išmaniuoju laikrodžiu. Būdami bet kurioje vietoje ir staiga nusprendę peržiūrėti tam tikrą „YouTube“ vaizdo įrašą, galite tai padaryti vos kelių mygtukų paspaudimu tiesiai savo išmaniajame laikrodyje. Lygiai tas pats pasakytina ir apie muzikos klausymą. Tai yra labai patogu, greita ir paprasta.

Niekuomet nepamiršite kvėpuoti

Žinoma, šis išmaniųjų laikrodžių privalumas jums gali skambėti pakankamai neįprastai ar galbūt netgi komiškai, tačiau tenka pripažinti, kad šiomis dienomis yra labai lengva įsisukti į kasdienį darbų sūkurį, kartu susiduriant ir su nuolatos mus lydinčiu dideliu stresu. Kai turime pasirūpinti tokia didele gausa skirtingų užduočių, kartais tiesiog pamirštame sustoti ir ramiai pakvėpuoti.

Laimei, kai kuriuose išmaniuosiuose laikrodžiuose yra įdiegtos programėlės, kurios siunčia priminimus sustoti ir kvėpuoti. Jose netgi galima nustatyti, kada laikrodis turėtų siųsti pranešimus. Tokiu būdu žmonės gali lengviau nusiraminti ir atsipalaiduoti, o tai reiškia, kad tampa paprasčiau sumažinti ir dienos bėgyje patiriamą stresą. Stabtelėjus ir giliai bei ramiai pakvėpavus sumažėja širdies ritmas, pagerėja psichologinė pusiausvyra ir sumažėja įtampa, kuri priešingu atveju daro didelį neigiamą poveikį mūsų sveikatai ir bendrai savijautai.

Ar verta įsigyti išmanųjį laikrodį?

Jei iki šiol kėlėte sau klausimą, ar jums vertėtų įsigyti išmanųjį laikrodį, greičiausiai susipažinę su aukščiau išvardintais privalumais jūs jau spėjote apsispręsti. Taigi, jei jūs esate žmogus, mėgstantis išmaniąsias technologijas ir negalintis be jų gyventi, išmanusis laikrodis neabejotinai palengvins jūsų kasdienybę, suteikiant jai dar daugiau patogumo ir išmanių galimybių. Žinoma, jei nusprendėte įsigyti naują išmanųjį laikrodį, visuomet pirmiausia atidžiai palyginkite skirtingų išmaniųjų laikrodžių modelius, perskaitykite ne vieną nepriklausomą apžvalgą ir atsižvelkite į savo biudžetą bei pagrindinius lūkesčius.