Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Norint įsigyti būstą sostinėje gali tekti ne tik pataupyti, bet ir pasinaudoti banko paskola. Būtent taip pirmuosius namus įsigyja didžioji dalis naujakurių. Ir būtent Vilnius pasižymi vienomis iš didžiausių nekilnojamojo turto kainomis. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad šiame mieste ir atlyginimai yra ženkliai didesni. Todėl žvelgiant iš šios perspektyvos tikrai nebūtų galima teigti, jog kainos per didelės. Tuo labiau, kad jas nustato rinkos tendencijos bei paklausa. Kuri paskutiniu metu tikrai didelė. Ir nemaža dalis sandorių atliekama be jokių paskolų iš karto sumokant visą sumą. Aišku, tą sau leisti gali tikrai ne visi, bet būstas vis dar išlieka populiarus investavimo variantas.

Kiek vidutiniškai reikės investuoti?

Tai labai priklauso nuo konkretaus pasirinkimo ir asmeninių kriterijų. Kadangi kai kurie nauji butai Vilniuje gali kainuoti ir kelis šimtus tūkstančių Eurų, tačiau daugumą jų galima būtų įsigyti išleidžiant tik kiek daugiau nei šimtą tūkstančių. Kas gali atrodyti nemaža suma, bet reikėtų įvertinti ir rinkos tendencijas ir būsto ypatybes. Kadangi neretai ne daug pigiau kainuoja ir senesnės statybos butai. O lyginant su naujais, jie tikrai neturės visų privalumų. Tuo labiau, kad ir jų išlaikymas atsieis keletą kartų brangiau. Tad renkantis praktiškiausia būtų žiūrėti į kvadrato kainą. Nes bendra suma nemažai priklauso nuo buto dydžio bei kitų jo privalumų.

Kodėl neverta taupyti?

Labai dažnai tenka susidurti su dilema – pirkti būstą su paskola ar geriau kažkiek pataupyti. Tačiau pastarasis variantas tikrai nebus geras pasirinkimas. Ir tam yra net kelios priežastys. Pirmiausia, tai nauji butai Vilniuje praktiškai niekada nebus pigesni nei anksčiau. Taip yra dėl infliacijos, didėjančios būsto paklausos bei kitų aspektų. Todėl net ir sutaupius reikiamą sumą jos gali paprasčiausiai nepakakti, o turimi pinigai nuolat nuvertėja. O būsto vertė priešingai, nuolat kyla. Todėl įsigytas butas kartu gali tapti ne tik namais, bet ir nebloga investiciją. Kurią prireikus praktiškai visuomet pavyks parduoti už didesnę kainą.