Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kiek kartų realiai pagalvojate apie savo automobilio kilimėlius, ar dažnai susimąstote apie tai, patinka jie jums ar ne? Tikriausiai tai darote labai retai arba apskritai to nedarote, išskyrus tuos atvejus, kai juos valote, tvarkydami automobilio saloną. Žinoma, ir tais atvejais, jeigu turite nepatogius, nuolat besigarankščiuojančius ar susidėvėjusius kilimėlius.

Tikra tiesa, kad kai kurie kilimėlius laiko tarsi mašinos aksesuaru, o kiti į juos visiškai nekreipia jokio dėmesio. Tačiau ar susimąstėte, kodėl jūsų salone nemalonus kvapas ar kodėl vargina rasojantys langai? Tai dažniausiai pasireiškia šaltuoju metu, kuomet lauke daug lyja arba yra sniego. Patikėkite, tai gali būti jūsų naudojamų salono kilimėlių pasekmė.

Renkantis kilimėlius savo automobiliui, verta žinoti keletą svarbių dalykų. Visų pirma, kilimėliai skirti tam, kad apsaugoti automobilio grindis nuo drėgmės ir nuo korozijos. Šiuo metu rinkoje galima rasti guminius, tekstilinius, plastikinius ar poliuretano kilimėlius. Taip pat yra universalūs ir modeliniai – skirti konkrečiam automobilio modeliui. Gali būti tvirtinami specialiais elementais arba tiesiog patiesiami.

Kokius juos bepasirinksite, labai svarbu kokybė ir jų pritaikymas. Modeliniai kilimėliai yra visuomet pranašesni, nes idealiai prisitaiko prie jūsų automobilio salono, todėl neslankioja ir nesigarankščiuoja. Tačiau šio tipo kilimėliai yra kiek brangesni. Beje, kokybiškas kilimėlis yra ypatingai svarbus vairuotojui, kadangi netinkamas kilimėlis gali slinktis į priekį ir lįsti po pedalais.

Beje, šaltuoju metu rekomenduojama rinktis guminius automobilio kilimėlius, nes juose nesikaupia drėgmė. Taip dažnai išvengiama langų rasojimo bei nemalonaus kvapo salone, o susikaupusį vandenį galima tiesiog išpilti. Tačiau norint universalaus sprendimo – idealiausia rinktis aukštos kokybės poliuretano kilimėlius, kurie puikiai tinka bet kuriuo sezonu. Jie pasižymi ilgaamžiškumu bei nekaupia drėgmės ir neskleidžia jokio kvapo.