Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Kasmet šildymo kainoms kopiant į aukštumas, vis daugiau gyventojų turinčių būstą daugiaaukščiuose ieško centrinio šildymo alternatyvų. Anksčiau buvo madinga įsiengti židinį, jei butas yra pačiame viršutiniame aukšte. Tai nėra blogas variantas, jį įgyvendinti nesudėtinga, pagrindinė problema, kaip gauti kaimynų sutikimą. Dabar toks šildymo būdas prarado patrauklumą nes atsirado nebrangių sprendimų, kuriuos pasirinkus nebereikia nešioti malkų ar briketų į savo butą.

Nereikalingi leidimai

Šilumos siurblio įrengimas bute niekuo nesiskiria nuo oro kondicionieriaus įrengimo, tik yra vena sąlyga. Šilumos siurblio tipas gali būti tik oras-oras. Tokiai sistemai įrengti nereikia jokių leidimų ir gyventojų sutikimo. Sistema neturi vamzdynų kuriuos reikia prijungti prie magistralių, taip pat nėra jokio padidinto poreikio elektros energijai. Vienintelė problema, kur protingai nuvesti šilumos siurblio sukuriamą kondensatą ir pasirūpinti, kad nuo įrenginio varvantis kondensatas nelašėtų tiesiai kaimynui į balkoną ar ant palangės. Suradus gerus meistrus, bet kokius darbus galima atlikti civilizuota ir padaryti taip, kad nesimatytų buto viduje ir ant namo fasado atliktų pokyčių.

Naudingesnis šildymas

Šildyti orą nėra pats protingiausias sprendimas. Vertingiau šildyti tas vietas kurios akumuliuoja šilumą, tai yra grindys arba sienos. Todėl naudingiau butui įrengi šilumos siurblį oras-vanduo. Tokia sistema yra visiškai autonomiška, tačiau jums reikės gauti leidimus atsijugti nuo miesto šildymo tiekimo. Be to, dar reikės gauti leidimus nustatytam terminui remonto darbams, kad kaimynai žinotų kad neužsiimate saviveikla, o darbuojatės pagal įstatymus. Oras-vanduo sistemos įrengimas bute yra komplikuotas procesas. Gerai, jeigu tai yra naujos statybos butas ir visas instaliavimas vyksta ant plikų sienų ir grindų. Nesudėtinga ir nebrangu įrengimo darbus alikti ir sename bute kuris jau senai prašėsi kapitalinio remonto. Tačiau ką daryti jei bute dar nereikia nieko remontuoti tačiau norisi įsiengti šilumos siurblį? Išeitis tik viena, teks susitaikyti su dvigubomis įrengimo išlaidomis nes kartu reikės atikti ir griovimo ir apdailos darbus. Papildomai gali tekti ir dalį daiktų perkraustyti į kitas patalpas arba pagyventi nuomojamame bute arba pas tėvus.