Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
slidininkai

Džiugu, jei planuojate pirmą kartą išbandyti slidinėjimo teikiamus malonumus. Šis užsiėmimas ne tik suteikia puikių įspūdžių, bet ir teikia naudos sveikatai jau vien dėl buvimo gryname ore. Tačiau jei esate pradedantysis slidininkas, jums be abejo kyla ne vienas klausimas, juk slidinėjimas – tai ne pasivaikščiojimas pajūriu. Dalinamės patarimais, kurie padės pasiruošti šiai pramogai.

  • Reikalingos priemonės

Kaip ir daugumai kitų sportinių laisvalaikio praleidimo būdų, slidinėjimui taip pat reikalingos tam tikros priemonės. Pagrindiniai pirkiniai, kuriuos turėsite įsigyti yra slidinėjimo apranga, apsaugos, šalmas ir slidinėjimo akiniai. Rinkitės tik kokybiškas prekes, nes nuo šių priemonių priklausys jūsų patogumas, savijauta ir saugumas slidinėjimo metu. Plačią kokybiškų slidinėjimo priemonių pasiūlą rasite internetinėje svetainėje bikko.lt.

  • Trasos pasirinkimas

Kad ir kaip norėtųsi patirti ekstremalių pojūčių, jei slidinėsite pirmą kartą, verčiau nesirinkite sudėtingesnių trasų. Iš pažiūros tik šiek tiek statesnis kalnas pradedančiajam gali tapti rimtos traumos priežastimi. Apsiribokite nuožulnia trasa, o jei vietovėje, kurioje slidinėsite trasos yra sužymėtos, rinkitės žalios spalvos trasas.

  • Slidinėjimo krūvis

Slidinėjimas ne veltui priskiriamas sporto šakoms. Nors slidinėjimo metu galbūt nejausite jokio diskomforto, tačiau jei pirmąją dieną ant slidžių praleisite keletą valandų, labai tikėtina, kad likusias atostogų dienas kentėsite nuo raumenų skausmų. Pirmą dieną slidinėti rekomenduojama valandą, antrąją dieną – dvi, ir taip palaipsniui didinti slidinėjimo laiką. Taip pat verta prisiminti, kad kalnuose rekomenduojama kvėpuoti per nosį. Priešingu atveju, nuo šalto oro galite susirgti angina.

  • Odos priežiūros priemonės

Nors ir laiką leisite ant sniego, tačiau aukštai kalnuose saulė kaitra gan intensyvi. Tad nepamirškite naudoti kremo nuo saulės bei vazelino lūpoms.

Smagių įspūdžių ir nepakartojamo laisvalaikio!