Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos
Olandija

Įspūdingomis tulpių plantacijomis ir nepakartojamo skonio sūriais garsėjanti Olandija jau daugybę metų traukia turistus iš viso pasaulio. Lietuviai – ne išimtis. Juk šią valstybę ir Lietuvą skiria pakankamai nedidelis atstumas, kurį verta įveikti dėl neišblėstančių įspūdžių ir nepamirštamų reginių. Štai patarimai keliaujantiems atostogauti į Olandiją, kurie ypač pravers vykstantiems į šią šalį pirmą kartą.

  • Transportas

Olandijoje kursuoja keturių rūšių viešasis transportas – traukiniai, autobusai, tramvajai ir keltai. Susisiekimo infrastuktūra šalyje puikiai  išvystyta, tad dažnai kursuojančiais autobusais galėsite įveikti bet kuriuos norimus atstumus. Na, o tramvajais labiau naudojamasi didžiuosiuose Olandijos miestuose.

  • Apgyvendinimas

Olandijos viešbučiuose teikiamos aukštos kokybės apgyvendinimo paslaugos. Prabangi aplinka ir aptarnavimas vertinamas ne pačia mažiausia kaina. Keturių ar penkių žvaigždučių viešbutyje paros kaina vienam asmeniui siekia apie 100 eurų. Tad norintys mažesnių pragyvenimo išlaidų, renkasi trumpalaikės nuomos variantus arba nedidelius pakelės viešbučius.

  • Maistas

Olandijos nacionalinėvirtuvė yra gan artima lietuviškoms maisto tradicijoms. Populiariausi olandų patiekalai gan riebūs, sotūs ir kaloringi. Tradiciniai patiekalai dažniausiai gaminami iš mėsos, žuvies, jūros gėrybių, vaisių, daržovių ir žinoma, įvairių sūrių rūšių. Olandijoje taip pat mėgstami desertai. Didelį įspūdį turistams palieka nacionaliniu Olandijos desertu vadinamas delikatesas iš plonyčių vaflių, sulipintų karamelės sluoksniu. Taip pat būdami Olandijoje nenustebkite, kad olandai pagrindiniais dienos valgymais laiko pusryčius ir vakarienę, o ne pietus, kaip įprasta Lietuvoje.

Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos naudinga žinoti vykstant atostogauti į Olandiją. Įspūdingi vaizdai, patogus susisiekimas, skanus maistas ir nepakartojama gamta užburia kiekvieną, kuris aplanko šią šalį. Turėdami galimybę, nuvykite ir jūs. Juk geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti.