Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

gėlynai kapams

Gėlynas – tai svarbi kapavietės detalė, suteikianti kapui jaukumo ir gyvybingumo. Kapavietės gėlyną reikėtų sutvarkyti taip, kad greta liūdesio bei skausmo, būtų ir lašelis vilties, tačiau nepersistenkite, kad jis netaptų paprastu gėlių darželiu.

Kokio tipo gėlyną rinktis? 

Tai kiekvieno Jūsų skonio reikalas, dėl kurio negali būti jokių ginčų. Vieniems gražiau atrodo kompaktiška ir mažytė gėlių salelė kapo centre, kiti nori kažko masyvaus, puošnaus ir  dekoratyvaus. Svarbiausia išlaikyti saiką ir nuoseklumą, kad kapas nevirstų „palaida bala“.

Reikėtų įsidėmėti, kad Anapilin išėjusiųjų mieste estetika kitokia nei įprastame gėlių darželyje. Taip pat, pageidautina, kad ji būtų lengvai prižiūrima. Juk retas kuris prie artimųjų kapų gali nueiti pėsčiomis. Nuo jų labai dažnai skiria ne tik dešimtys, šimtai ir tūkstančiai kilometrų, bet ir valstybių sienos.

Labai svarbu, kad gėlynas netrukdytų būsimiems tradiciniams laidojimams, jei tokie dar planuojami esamoje kapavietėje. Kai kapas yra šeimyninis ir jame dar bus laidojama, gėlyną geriausia projektuoti toje vietoje, kur jau palaidotas žmogus. Tokiu būdu išvengsite galimų problemų ateityje.

Jei gyvenate toli ir neturite galimybių dažnai atvažiuoti palaistyti bei prižiūrėti augalų, kapams rinkitės daugiametes gėles, kurios žydi vasarą ir kurios puikiai augs saulėtoje nederlingoje kapų žemėje. Tam puikiai tiks:

  • Čiobreliai, kurie yra ne tik prieskoninis, bet ir puikus sausrą pakenčiantis augalas.
  • Kalninė bajorė, kuriai visiškai nebaisi kaitra ir drėgmės stygius.
  • Šalavijai – puikus saulėtų vietų augalas.
  • Šilokai – visiškai nereiklūs, nebijo saulės, gražiai suželia į kilimą, kuris dar ir žydi.
  • Vilnotoji notra kapuose ypač tinka, nes sudaro šviesų pilką kilimą.
  • Glažutė gražiai papuošia kapus savo saikingomis nerėkiančiomis spalvomis.
  • Dekoratyvinis kietis pakantus saulės kaitrai bei drėgmės stygiui.