Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Birštonas

Birštonas – tai vienas gražiausių ir populiariausių kurortų Lietuvoje. Šio nuostabaus miesto svečiai gali mėgautis mineralinio vandens teikiamomis gydomosiomis savybėmis, pasigrožėti nuostabiuoju Nemunu vaikštant jo krantine, aplankyti išpuoselėtus sodus, parkus ir kitas kultūros erdves. Šiame straipsnyje aptarsime labiausiai viliojančius ir populiariausius objektus Birštone.

Birštono kalnas

Tai yra vienas žinomiausių ir aukščiausių piliakalnių Lietuvoje, šlaito aukštis siekia iki 40 metrų. XIV a. pabaigoje ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, ji buvo trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų.

Centrinio parko skulptūrų parkas

Miškas mieste, taip galima būtų apibūdinti 25 hektarų Birštono miesto centrinį parką, kuriame natūraliai susiformavo takų tinklas. Parkas puikiai tinka pasivaikščiojimams dviems arba su visa šeima ar meditacijai. Tarp pušų išdėstytos skulptūros elegantiškai papildo ir atgaivina erdvę. Skulptūros šiame parke išsiskiria minkštos ironijos, modernumo ir humoro deriniu. Birštono kurorto centrinis parkas ir skulptūrų takas įkurtas 2012 metais. Skulptūrų ekspozicija yra atvira visiems.

Birštono Nemuno krantinė

Krantinės ilgis yra apie 2 km. Krantinė buvo įrengta apsaugoti kurorto miestą nuo potvynių, po to kai buvo pastatyta Kauno hidroelektrinė. Ši krantinė yra pritaikyta tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams. Ši vieta puikiai tinka romantiškiems pasivaikščiojimams, tamsiuoju paros metu krantinė būna apšviesta, o šalia tako pastatyti suoliukai poilsiui.

Mineralinio vandens garinimo bokštas

Tai yra unikalus statinys, kurio nerasite niekur kitur Lietuvoje. Tai dviem puslankiais iš vyšnių šakelių sudėliotas statinys, kurio sienomis teka mineralinis vanduo. Garintuvo sienomis tekantis mineralinis vanduo saulės ir vėjo pagalba, garuoja savaime pačiame bokšte ir 50-80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti mineralais prisodrintu oru. Šį kūrinį paverčia dar įspūdingesniu – tunelis, kuris yra įrengtas vienoje jo sienoje, kuriuo galima praeiti ir iš vidaus pamatyti šį nuostabų statinį.

Kneipo sodas

Birštone rasite unikalų parkelį, kurio centre eina ratu takas iš skirtingų paviršių. Nusiaukite batus ir eikite šiuo takeliu, patirsite ypatingą, natūralų gamtos pėdų masažą. Eidami taku sutiksite akmenis, spyglius, žolytę, kankorėžius, žvyrą, smėlį ir lentas. Vėliau kojas galėsite atgaivinti mineralinio vandens baseine, o rankas iki alkūnių įmerkti į mineralinio fontaną.

„Vytautas Mineral SPA“

Viename gražiausių Lietuvos kurortų, prie pat Nemuno įsikūręs poilsio ir sveikatingumo kompleksas „Vytautas Mineral SPA“. Šie SPA namai įsikūrę 9 hektarų dydžio teritorijoje, Nemunas nuo šio komplekso yra tik už 100-150 metrų. Kambarių skaičius siekia net 166,  juose gali ilsėtis apie 350 gyventojų, o pačio komplekso plotas yra daugiau kaip 12 tūkstančių kvadratinių metrų. Šiuose SPA namuose veikia unikalus Vakarų Europos virtuvės patiekalų restoranas, trys sporto salės, SPA centras, baseinų ir pirčių kompleksas.

„Vytautas Mineral SPA“ poilsio komplekse lankytojai gali mėgautis unikaliu vandeniu. 715 metrų gylio gręžinio vanduo pasižymi didele mineralizacija ir yra naudojamas įvairioms gydomosioms vandens procedūroms ir mineralų terapijoms. Šis ypatingas, milijonus metų nepaliestas gręžinio vanduo turi teigiamą poveikį gydant nervų, virškinimo, sąnarių ligas bei mažinant stresą.

Keliaudami į Birštoną kartu su Noriunoriunoriu.lt, Vytautas Mineral SPA komplekse galėsite pailsinti savo kūną, mintis bei sielą. Linkime nuvykti į šį nuostabu Lietuvos miestą ir pasimėgauti nuostabia gamta, bei nepamirštamu poilsiu.