Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Norisi dirbti sau? Este vienas iš daugelio žmonių, kuris renkasi galimybę kur kas laisviau planuoti savo darbo laiką ir tuo pačiu dažnai daugiau uždirbti. Tiesa, kol vieno žmonės mėgaujasi ta galimybe, kad dirba sau, kiti teigia, kad tai tik mada ir dažnai rezultatas toli gražu ne toks, kokio tikimasi. Kaip yra iš tiesų?

Dažniausiai veiklai realizuoti yra pasirenkama individuali veikla pagal pažymą. Ją ir aptarsime kaip opciją.

Bijoma didelių mokesčių

Dažniausiai net nedirbantys sau teigia, kad dideli mokesčiai dažniausiai atgraso labiausiai. Paradoksas, kad jie ne tik tiksliai nežino kokie tie mokesčiai. Skaito forumuose, kad jie yra labai dideli, tiki mitais, kurie gali užkirsti kelią darbui sau.

Visgi, mokesčiai tikrai ne tokie dideli kaip atrodo. Žinoma, juos mokėti reikia, kadangi tik tokiu atveju gausite socialines garantijas. Tačiau mokami VSD, PSD ir GPM mokesčiai yra racionalūs, galiausiai, leidžia būti ramiu, kad kai Jums reikės pagalbos – valstybė ją suteiks.

Svarbu ir tai, kad pirmais metais verčiantis su veikla mokesčių galima nemokėti. Būtinai pasinaudokite šia lengvata.

Ne viskas taip paprasta, kaip atrodo?

Taip, tikrai taip yra, tad netikėkite mitu, kad pradėjus verstis savo veiklą – viskas eisis kaip per sviestą. Gali tekti kovoti su gana dideliais iššūkiais, kurie reikalaus iš Jūsų laiko. Labai dažnai darbo valandos kur kas ilgesnės nei dirbant pagal sutartį. Visgi, kai galiausiai pavyks įsidirbti – galėsite jaustis kur kas laisviau ir tuo pačiu gyventi labiau mylint tai, ką darote kasdien. Juk tai yra svarbu, taip?

Veikla – ne tik jaunimui

Daugelis galvoja, kad freelancinimas yra tinkamas tik jaunam žmogui, kuris dažniausiai neturi ko prarasti. Tai nėra tiesa. Darbas sau beldžiasi ir į įmones, kurios vis dažniau samdo tuos specialistus, kurie dirba sau. Taip įmonei patogiau. Dėl to jokio skirtumo, kiek Jums metų – daryti darbus, kurie Jums kelia malonumą ir leidžia uždirbti – visada yra geras žingsnis.

Jeigu tik norite – svarbiausia yra daryti. Daugelis žmonių svajoja dirbti sau, uždirbti daugiau, gyventi laisviau. Tačiau gaila, kad daugelis ir lieka gyventi tik svajonėmis, kai viskas – pasiekiama ranka išties kur kas plačiau nei gali atrodyti.