Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Tinkamo kačių tualeto (arba kačių kraiko dėžės) pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių, tačiau kartu ir sudėtingiausių sprendimų, su kuriais tenka susidurti kiekvienam katės šeimininkui. Katės tualetas yra ne tik vieta, kurioje ji atlieka savo gamtinius reikalus, tačiau taip pat ir neatsiejama jos asmeninės teritorijos dalis, todėl ji privalo būti patogi ir saugi, atitinkanti individualius katės poreikius. Taigi, labai svarbu pasirinkti tinkamą kačių tualetą, todėl pateiksime jums keletą patarimų, padėsiančių neprašauti pro šalį.

Skirtingi kačių tualetų tipai

Vos tik pradėsite ieškoti katės tualeto, susidursite su didele skirtingų kačių tualetų įvairove. Tačiau tam, kad jums būtų paprasčiau pasirinkti, pradžioje galite susitelkti į du pagrindinius kačių tualetų tipus – atvirus ir uždarus kačių tualetus.

  • Atviri kačių tualetai. Atviri kačių tualetai neturi viršaus, todėl katė tokiame tualete yra gerai matoma. Tokie kačių tualetai pasižymi ir geriausiu oro srautu bei lengvu valymu. Atvirų kačių tualetų modeliai yra labai panašūs, tačiau gali skirtis jų gylis (sienelių aukštis) ir išmatavimai – plotis bei ilgis. Taip pat galima pasirinkti ir trikampio formos atvirą kačių tualetą, kuris puikiai tinka kambario kampe. Be to, atviri kačių tualetai pasižymi ir žemesne kaina.
  • Uždari kačių tualetai. Uždari kačių tualetai turi tiek aukštus šonus, tiek ir viršų. Tokio tipo kačių tualetai katei suteikia daugiau privatumo ir saugumo. Jie taip pat padeda sumažinti aplink išbarstomo kraiko kiekį ir lengviau sulaiko nemalonius kvapus. Norint pasirinkti uždarą kačių tualetą, reikėtų ieškoti tokio, kuriame būtų tinkama ventiliacija, taip pat gali būti ir oro filtras. Uždarame kačių tualete turėtų būti pakankamai vietos katei atsistoti ir apsisukti, o įėjimas į kačių tualetą privalo būti patogus ir atitinkantis jūsų katės poreikius.

Katės tualeto pasirinkimas

Taigi, pirmiausia jūs turite pasirinkti tokį kačių tualetą, kuris būtų tinkamo dydžio jūsų katei. Rekomenduojama ieškoti katės tualeto, kuris būtų bent pusantro karto ilgesnis už jūsų katę. Tokio dydžio tualetas suteiks jūsų katei pakankamai vietos, kad ji galėtų lengvai įeiti į tualetą, patogiai jame apsisukti ir kapstyti kraiką. Tuo tarpu, jei jūsų katė labai mėgsta ilgai ir intensyviai kapstyti kraiką arba ji dažnai šlapinasi ant kraiko dėžės šono, vertėtų rinktis kačių tualetą su aukštais šonais arba uždarą kačių tualetą

Žinoma, kačių tualeto pasirinkimo metu reikia atkreipti dėmesį ir į papildomas aplinkybes. Pavyzdžiui, jei namuose yra mažamečių vaikų ar šunų, gali būti išmintinga pasirinkti uždarą kačių tualetą, kad į jį galėtų patekti tik jūsų katė. Tai suteiks jūsų katei didesnį saugumo jausmą. Tačiau jei jūsų katė yra vyresnio amžiaus ar turi judėjimo problemų, jai gali būti sunkiau įlysti į katės tualetą ir iš jo išlysti, todėl tokiu atveju svarbu pasirinkti katės tualetą, kurio įėjimo anga būtų arčiau žemės.

Galiausiai svarbu, kad pasirinktą katės tualetą pastatytumėte ir tinkamoje namų vietoje, kurioje katei būtų patogu ir saugu. Todėl pagalvokite, kurioje namų vietoje jūsų katė galėtų jaustis patogiai, būtų atokesnė nuo pagrindinių judėjimo zonų ir kartu būtų nesunkiai prieinama. Be to, katės tualeto vieta turėtų būti lengvai prieinama ir jums patiems, kad visuomet žinotumėte, kada ją reikia išvalyti. Ir net jei pasirodytų, kad nauju kačių tualetu jūsų katė nėra patenkinta, visuomet galite pasirinkti tinkamesnio dydžio ir tipo kačių tualetą.