Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

bituminė stogo dangaIšskirtinio pirkėjų dėmesio sulaukiančios bituminės stogų dangos iš čerpelių yra vienas populiariausių lietuvių pasirinkimų. Bituminių čerpelių danga gaminama iš distiliuoto oksiduoto arba modifikuoto bitumo, stiklo arba poliesterio audinio indeklo, o dangos paviršius padengiamas skalūno arba keramikos granulėmis. Nuo sudėtinių medžiagų priklauso bituminių čerpelių kokybė ir ilgaamžiškumas. Stogo dangų ekspertai rekomenduoja investuoti į aukštos kokybės medžiagas ir dirbti su dengimo profesionalais, kad būtumėte tikri darbų atlikimo kokybe ir ilgaamže stogo eksploatacija.

Bituminių čerpelių pritaikymas ir charakteristika

Bituminės čerpelės puikiai tinka lenktiems, banguotiems ir kitiems netradicinės formos stogams. Tiesa, čerpelės netiks plokštiems stogams. Ekspertai teigia, kad šlaitinis stogo nuolydis turėtų būti ne mažesnis nei 15 laipsnių. Kalbant apie bituminių čerpelių trūkumus, neretai minimas dangos degumas. Vis dėlto, nors bituminės čerpelės yra degios, jos yra sunkiai užsiliepsnojančios. Standartiškai bituminės čerpės yra priskiriamos D degumo klasei, todėl puikiai tiks net ir pirties stogo dengimui. Tiesa, kad žiežirbos, išlekiančios iš kamino, nesukeltų gaisro, paprastai ant kamino yra dedama speciali kepurėlė. Svarbus bituminių čerpelių privalumas – dangos atsparumas šalčiui. Nors nuo čerpių sniegas nenuslenka taip greitai kaip nuo skardinių stogų, vis dėlto, užsilikęs sniegas nesukelia rūpesčių. Be to, čerpės puikiai slopina lietaus garsą.

Išskirtinė estetika ir nesudėtingas montavimas

Bituminės stogų dangos iš čerpelių siejamos su unikalia estetika ir nepriekaištingu namo eksterjeru. Čerpių danga kiekvienam stogui suteikia individualumo, o medžiagos lankstumas net ir sudėtingiausiose stogo vietose užtikrina hermetiškumą. Be to, kadangi čerpelės nėra didelės, jų montavimas apsaugo nuo bereikalingo medžiagos švaistymo ir garantuoja ekonomišką montavimą. Pats stogo dengimas nereikalauja specialių įgūdžių ar įrankių, todėl dengimo darbus gali atlikti ne tik profesionalai. Vis dėlto, siekiant optimalios kokybės, rekomenduojama kreiptis į stogų meistrus.

Kokybė ir ilgaamžiškumas

Ekspertai primena, kad bituminės čerpelės gali skirtis savo charakteristika ir savybėmis, todėl būtina racionaliai įvertinti jums siūlomą asortimentą. Nuo jūsų priimto sprendimo priklausys ir dangos kokybė, ir jos ilgaamžiškumas. Bendraukite tik su patikimais pardavėjais, kurie gali suteikti visas kokybės garantijas, ir rinkitės elastingas čerpeles, kurios prailgins stogo eksploataciją.