Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

automobilis lizingu

Klausimas, ar reikalingas automobilis, šiais laikais dažniausiai net nėra svarstytinas. Mobilumas būtinas ne tik kasdieniam judėjimui kryptimi darbas-namai-darbas, bet ir kitų funkcijų, be kurių neįsivaizduojamas gyvenimas, atlikimui (vaikų vežimui į mokyklą, užklasinius užsiėmimus, gydymo įstaigas, savaitgalio išvykas ir kita). Faktas, jog „ratai“ būtini. Galvos skausmą gali kelti tik klausimas, iš kur gauti atliekamų lėšų naujesnio, galingesnio ar ekonomiškesnio automobilio įsigijimui. Lizingas automobiliui –  sprendimo būdas, priimtinas daugeliui šiuolaikinio mąstymo žmonių.

Kaip veikia lizingas automobiliui? Paslaugos esmė tokia pati, kaip ir pasiimant paskolą, tik, šiuo atveju, jūs gaunate ne pageidaujamą pinigų sumą, tačiau automobilį, už kurį sumokate išsimokėtinai – tam tikro dydžio įmokomis, „išmėtytomis“ per pageidaujamo ilgio laikotarpį. Natūralu, jog net ir pigiausias autolizingas padidina įsigyjamo automobilio kainą. Kai yra perkamas automobilis lizingu, tenka mokėti ne tik jo kainą, bet ir palūkanas – užmokestį įstaigai, sutikusiai suteikti šią finansinę paslaugą. Finansų ekspertai žmonėms, norintiems rasti ekonomiškai geriausią pasiūlymą, rekomenduoja vertinti ne procentinę palūkanų išraišką, bet realią šių vertę pinigais. Taip bus galima objektyviau įvertinti, ar lizingas automobiliui – geriausias būdas atnaujinti savo autoparką. Pravartu pasinaudoti internete prieinamomis skaičiuoklėmis, kurias galima rasti pasinaudojus užklausomis „automobilio lizingas skaiciuokle“, „lizingo skaičiuokle dnb“, „lizingo skaičiuokle exel“ ir panašiai.

Viena iš populiariausių komercinių bankų bei kredito unijų teikiamų paslaugų – lizingo teikimas automobilio įsigijimui. Interneto naršyklės paieškos langelyje suvedę raktinius žodžius „֧seb lizingas“, „luminor lizingasׅ“ ar „swedbank lizingas“ tikrai rastumėte naudingos, su šia tema susijusios informacijos bei aiškias nuorodas, kokius veiksmus reikia atlikti, jog lizingas automobiliui jums būtų suteiktas. Tiesa, kai kurie asmenys nėra suinteresuoti turėti reikalų su banku (bijo biurokratinių vingrybių, neatitinka kreditoriaus keliamų reikalavimų paskolos gavėjui ir panašiai). Tokiu atveju dėmesį patraukti turėtų paslauga „automobiliu lizingas be banko“. Kai kurios įmonės, parduodančios automobilius, savo klientams suteikia galimybę įsigyti transporto priemonę lizingu tiesiogiai be jų, išvengiant būtinybės kreiptis į banką kaip į tarpininką. Dažniausiai tai reiškia galimybę, vos tik pasirašius lizingo sutartį, iškart sėstis prie savo naujojo automobilio vairo. Aišku, derėtų įvertinti faktą, kas – bankas ar pardavėjas – siūlos geresnes autolizingo sąlygas.