Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Įsigijus automobilį neišvengiamai tenka pasirūpinti ir jo draudimu. Visų pirma – privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, ir, jei automobilis naujesnis, brangesnis ar norima jaustis saugiau jį eksploatuojant – ir Kasko draudimu. Tačiau kiekvieno automobilio draudimas priklauso nuo jo individualių savybių ir įvairių kitų veiksnių, apie kuriuos verta žinoti.

Jei šiuo metu ieškote tinkamų privalomo civilinės atsakomybės (TPVCA) ir Kasko draudimo pasiūlymų, siūlome jūsų dėmesiui keletą praktiškų patarimų.

Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas ir jo kaina

TPVCA draudimas yra privalomas kiekvienam transporto priemonės savininkui. Šis draudimas užtikrina, kad dėl automobilio savininko kaltės įvykus autoįvykiui, kitų asmenų gyvybei, sveikatai ir turtui padarytą žalą atlygins draudimo bendrovė.

Kadangi tai yra privalomasis draudimas, paprastai vienas pagrindinių veiksnių, į kurį atsižvelgdami transporto priemonių savininkai nusprendžia pasirinkti draudimo bendrovę, yra draudimo kaina. Susidūrę su reikšmingai besiskiriančiais draudimo bendrovių kainų pasiūlymais vartotojai labai dažnai sutrinka. Tokiu atveju kiekvienam transporto priemonės savininkui naudinga žinoti ir suprasti, kad draudimo kaina gali priklausyti nuo daugybės skirtingų dalykų.

Visų pirma labai didelę įtaką automobilio draudimo kainai turi automobilio variklio galingumas ir vairuotojo drausmingumas. Jei automobilis, kurį reikia apdrausti, yra didelės galios, o transporto priemonės vairuotojas iki tol kaltininku buvo pripažintas ne viename eismo įvykyje, TPVCA draudimo kaina bus didesnė.

Be to, draudimo kainai įtakos turi ir automobilio pagaminimo metai, vairuotojo (ir kitų automobilį vairuosiančių žmonių) amžius ir vairavimo stažas, registracijos vieta, kiti automobilio techniniai duomenys, automobilio modelis, privalomojo civilinės atsakomybės draudimo sutarties trukmė ir kt.

Kasko draudimas ir jo kaina

Skirtingai nei TPVCA draudimas, Kasko yra savanoriškas transporto priemonės draudimas. Apdraudus automobilį Kasko draudimu, žala automobilio savininkui bus atlyginta net ir tuo atveju, jei jis bus pripažintas kaltu dėl autoįvykio. Be to, Kasko draudimas atlygina žalą, patirtą dėl vagystės, gaisro, vandalizmo ir įvairių stichinių nelaimių, tokių kaip potvynis, žaibas, audra, kruša ir kt.

Kasko draudimo kainai, kaip ir minėtai TPVCA draudimo kainai, poveikį gali turėti daug įvairių veiksnių, tačiau Kasko atveju įvairių bendrovių siūlomos kainos gali skirtis kur kas labiau.

Paprastai draudimo bendrovės Kasko draudimo kainą skaičiuoja atsižvelgdamos į automobilio gamybos metus, modelį, variklio galingumą, vairavimo stažą, draudiminių įvykių skaičių ir kt. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad didelę įtaką draudimo kainai turi ir Kasko draudiminis stažas. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad atsižvelgiama ne į bendrą draudiminį stažą, kuomet naudojamasi TPVCA draudimu, o tik į Kasko draudiminį stažą. Todėl nepaisant to, koks jūsų stažas draudžiantis privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, jei iki šiol nebūsite naudojęsi Kasko draudimu, kaina bus didesnė.

Automobilio draudimo pasiūlymų paieška

Nors nustatydamos privalomojo civilinės atsakomybės ir Kasko draudimo kainą draudimo bendrovės iš esmės atsižvelgia į labai panašius veiksnius, jų siūlomos kainos gali labai skirtis. Todėl visų pirma rekomenduojama naudojantis internetu atlikti automobilio draudimo pasiūlymų paiešką ir kainų palyginimą. Tokiu būdu lengviau išsirinkti draudiką, kurio siūlomos sąlygos ir taikoma kaina automobilio savininkui bus tinkamiausia ir geriausiai atitiks jo poreikius.

Tokiu atveju verta pasinaudoti automobilio draudimo kainos skaičiuokle internete. Tereikia skaičiuoklės laukelyje įrašyti savo automobilio valstybinį numerį, savo asmens kodą, pažymėti, ar automobilis yra registruotas, ar ne, datą, nuo kurios turėtų įsigalioti automobilio draudimas, ir pageidaujamą draudimo trukmę (mėnesiais). Draudimo skaičiuoklė, atsižvelgdama į jūsų pateiktus duomenis, pateiks skirtingų draudimo bendrovių pasiūlymus, iš kurių jums beliks pasirinkti palankiausią.