Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Norite visiškai pilnai atnaujinti savo virtuvę ar tiesiog pakeisti tam tikrus virtuvės buitinės technikos prietaisus, tokius kaip jūsų šaldytuvas, indaplovė ar orkaitė – geriau atrodančiais, funkcionalesniais, aplinkai draugiškesniais ir tylesniais modeliais? Žemiau pateikiame jums daugybę naudingos informacijos, kuri padės visą tai padaryti kur kas efektyviau.

1. Žinokite savo buitinės technikos prietaisų „gimtadienius“.

Kiekvienas buitinės technikos prietaisas, nepaisant to, koks technologiškai pažangus ir išmanus jis bebūtų, turi ribotą tarnavimo laiką. Įprastai šaldytuvų tarnavimo laikas yra apytiksliai 13 metų, o dujinių viryklių – 15 metų. Tuo tarpu indaplovės dažniausiai tarnauja ne ilgiau kaip 9 metus, o jei atsiranda pratekėjimas ar indai būna išplaunami netinkamai, ją gali tekti pakeisti ir gerokai anksčiau. Todėl visuomet turėtumėte žinoti, koks yra jūsų buityje naudojamos buitinės technikos prietaisų amžius ir kada būtų pats metas juos pakeisti naujais.

2. Nežinote, ką daryti – buitinės technikos prietaisus taisyti ar keisti naujais? Pasinaudokite „50/50“ taisykle.

Egzistuoja labai puiki taisyklė, kuria turėtumėte vadovautis, jei jums tenka susidurti su savo naudojamų buitinės technikos prietaisų techniniais gedimais: jei buitinės technikos prietaisas tarnauja daugiau nei pusę savo įprasto gyvavimo laiko ir jo remontas kainuos daugiau nei pusę tiek, kiek kainuotų įsigyti naują prietaisą – reikėtų sugedusią techniką keisti nauja. Tačiau jei jūs savo indaplovę įsigijote vos prieš kelerius metus, gali būti verta kreiptis į buitinės technikos remonto specialistus ir pasinaudoti indaplovės remonto paslaugomis https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovi%c5%b3-remontas/. Žinoma, buitinės technikos remonto paslaugų teikėjai įvertinę jūsų sugedusių prietaisų techninę būklę ir diagnozavę esamus gedimus, visuomet rekomenduos jums optimaliausią sprendimą – taisyti arba pirkti naują (tik niekuomet nepamirškite, kad nusprendus įsigyti naują buitinę techniką, turėtumėte pasirūpinti senosios utilizavimu).

3. Turėtumėte atlikti „asmeninį testą“.

Arba tai būtų galima pavadinti jūsų „virtuvės asmeniniu testu“. Tai ypač svarbu, jei jūs ruošiatės pilnai atnaujinti savo virtuvę. Pastaruoju atveju galite nuspręsti, kaip iš tikrųjų jūs ruošiatės naudotis savo virtuve, atitinkamai pasirinkdami ir konkrečius buitinės technikos prietaisus. Pavyzdžiui, galbūt jūs dažnai rengiate didesnius susibūrimus savo namuose ir jums tenka gaminti dideliam žmonių skaičiui? Tuomet galite pagalvoti apie dvi integruojamas orkaites. Galbūt jūs dažnai gaminate visai savo šeimai ir maistą ruošiate bent kelioms dienoms į priekį, todėl jį šaldote šaldiklyje? Tokiu atveju jums vertėtų pagalvoti apie šaldytuvą, kurio šaldiklis pasižymi didesne talpa. Dažniau užsisakote maistą išsinešimui ir retai gaminate namuose? Tuomet galite išsiversti ir su indaplovės stalčiumi – vietoje pilnos ir daugiau vietos užimančios integruojamos indaplovės. Šiandien yra daugybė buitinės technikos modelių ir skirtingų sprendimų, todėl visuomet atsižvelkite į savo konkrečius poreikius.

4. Įsitikinkite, kad nauja buitinė technika tilps pro duris.

Turbūt esate girdėję seną taisyklę – „devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kirpti“. Prieš nuspręsdami, kokią buitinę techniką jums vertėtų įsigyti, būtinai ne vieną kartą pamatuokite vietas, kurias esate numatę naujiems buitinės technikos prietaisams. Tuo tarpu šaldytuvams visuomet reikėtų iš abiejų pusių palikti laisvos vietos bent po kelis centimetrus, tokiu būdu šaldytuvą apsaugant nuo perkaitimo. Taip pat nepamirškite atsižvelgti ir į šaldytuvo durelėms atidaryti reikalingą erdvę bei vietą, kurios prireiks orkaitės durelių atidarymui. Galiausiai įsitikinkite, kad jūsų nauji buitinės technikos prietaisai tilps pro jūsų būsto duris.

5. Jūsų virtuvė maža? Galite pasirinkti jai tinkančius prietaisus.

Pats metas atsisakyti šeštajame dešimtmetyje populiariu buvusio požiūrio, kad didesni buitinės technikos prietaisai yra geresni. Jei jūsų virtuvėje nėra daug laisvos vietos arba jūs tiesiog nenorite, kad didelę dalį vietos užimtų buitinė technika, šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė puikiai atrodančių ir efektyviai veikiančių kompaktiškų buitinės technikos prietaisų modelių.

6. Jūsų nauja buitinė technika gali tapti puikiu interjero akcentu.

Šiandien virtuvės buitinės technikos prietaisai yra ne tik nepamainomos priemonės, turinčios konkrečią praktinę paskirtį, tačiau taip pat ir labai puikus virtuvės interjero elementas. Nepaisant to, kokie yra jūsų numatyti planai koreguojant savo virtuvę, visuomet naudinga pasirinkti šiuolaikiškus ir stilingus buitinės technikos prietaisus, kurie gali tapti jūsų virtuvės „dėmesio centru“.

7. Pasirinkite tinkamą metą apsipirkimui.

Buitinės technikos prietaisai įprastai pasižymi nemenkomis kainomis, todėl jei jūs vienu metu norite atnaujinti visą jūsų virtuvėje esančią buitinę techniką, galite patirti nemenkas išlaidas. Norint jas sumažinti, rekomenduojama luktelėti, kol rinkoje pasirodys naujausi buitinės technikos prietaisai, ir įsigyti tuos modelius, kurie buvo rinkai pristatyti prieš pasirodant naujausiems. Dažniausiai jiems bus taikomos didesnės nuolaidos. Taip pat galite rinktis ir įvairius šventinius laikotarpius, kuomet prekybos vietose yra taikomos palankesnės kainos.

8. Visa tai gali būti labai lengvas „pasikeitimas“.

Jei jūs tiesiog keičiate dabartinį savo šaldytuvą naujesniu ar norite pakeisti savo kasdien naudojamą indaplovę, galite įsigyti analogiškų išmatavimų buitinės technikos prietaisus, kurių montavimo atveju jums nereikėtų keisti nei laidų, nei santechnikos detalių. Žinoma, prieš įsigyjant konkretų buitinės technikos prietaisą, visuomet yra verta pasitarti su šios srities specialistais ir/arba elektrikais ar santechnikais.

9. Jūs galite sutaupyti daugiau pinigų (ir energijos).

Kai ieškote naujo šaldytuvo ar indaplovės, visuomet didelį dėmesį atkreipkite į energijos klasę. Ant kiekvieno naujo buitinės technikos prietaiso jūs galite matyti užklijuotą lipduką, kuriame yra nurodyta energijos klasė bei vidutinis per metus suvartojamos energijos kiekis. Dažniausiai naujesni buitinės technikos prietaisai suvartoja mažiau elektros energijos (ir tokiu būdu sutaupo jums daugiau pinigų). Be to, naujesnės indaplovės veikia skleisdamos kur kas mažiau triukšmo nei senesni indaplovių modeliai – lygiai tą patį galima pasakyti ir apie naujų modeliu šaldytuvus.

10. Nepamirškite pagalvoti apie savo seną buitinę techniką

Perkant naują buitinę techniką kartais jos pardavėjai gali pasirūpinti ir jūsų senos buitinės technikos utilizavimu. Tačiau jei tokia galimybė jums nėra siūloma, turėtumėte iš anksto pagalvoti apie tai, kas nutiks su jūsų sena buitine technika – pastatyti ją prie šiukšlių konteinerio tikrai nėra tinkamas sprendimas. Būtina saugoti aplinką, todėl turėtumėte kreiptis į buitinės technikos prietaisus utilizuojančias bendroves. Jų teikiamos paslaugos yra visiškai nemokamos. Tokių paslaugų teikėjai patys atvyksta į klientų nurodytą vietą ir išsiveža jiems nebereikalingą seną ir/arba neveikiančią buitinę techniką. Taip pat šiomis dienomis galima surasti ir bendrovių, kurios superka naudotą buitinę techniką. Pastarojo sprendimo atveju galima tikėtis gauti keliasdešimt eurų už savo priduotą buitinės technikos prietaisą. Žinoma, jei jūsų buitinė technika dar pakankamai gerai veikia, galite pabandyti ją parduoti ir įvairiuose internetiniuose skelbimų portaluose.

Taigi, yra ne viena labai svarbi detalė, apie kurią turėtumėte iš anksto pagalvoti, jei norite atnaujinti savo virtuvę ir įsigyti kokybiškai bei efektyviai veikiančius naujus virtuvės buitinės technikos prietaisus. Tačiau jei tinkamai ir kruopščiai apgalvosite aukščiau minėtus svarbius klausimus, visą tai padaryti jums turėtų būti daug lengviau.