Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Vienas iš pagrindinių ir labai svarbių namų interjero klausimų – tai apšvietimas. Kokybiškai ir tinkamai suprojektuoti apšvietimo taškai namuose yra bene pats svarbiausias komfortiško gyvenimo kriterijus.

Tiesa, apšvietimo taškų skaičius, jų vieta skiriasi, priklausomai nuo kiekvieno kambario erdvės ir jos paskirties. Todėl kiekvienu atveju atsižvelgiama į tai, apšvietimas projektuojamas virtuvėje, svetainėje, miegamajame, darbo ar vonios kambaryje. Tačiau net ir pagal tai apšvietimas projektuojamas pagal numatomą kambario baldų ir kitų svarbių objektų išdėstymą.

Paprastai kiekvienoje erdvėje specialistai rekomenduoja rinktis kelių skirtingų sluoksnių apšvietimą. Žinoma, išskyrus tam tikras specialias patalpas, tokias kaip katilinės ar garažas. Tačiau gyvenamosiose patalpose visur tai yra svarbu.

Kas tai yra sluoksniuotas apšvietimas? Tai kelių skirtingų tipų apšvietimo taškai skirtingose kambario vietose. Pavyzdžiui, pagrindinis apšvietimas lubose su akcentuotu pagrindiniu šviestuvu kambario centre bei sieniniai šviestuvai atitinkamose kambario vietose, skirtas knygų skaitymui. Taip pat LED apšvietimas ar ant grindų pastatomas toršeras foniniam apšvietimui.

Viena iš dėmesio vertų zonų yra vonios kambario apšvietimas, kuris reikalauja drėgmei atsparių apšvietimo šaltinių https://www.lempa.lt/tema/vonios-sviestuvai/. Be to, čia taip pat reikalinga apgalvoti bent dviejų sluoksnių apšvietimą – pagrindinis lubose ir veidrodžio apšvietimas. Veidrodžio apšvietimas gali būti planuojamas taip pat keliais būdais. Šviestuvai gali būti montuojami virš veidrodžio, iš šonų arba integruotas apšvietimas pačiame veidrodyje. Kiekvienu atveju tiek apšvietimo taškų vieta, tiek šviestuvų tipas yra išskirtinai individualus pasirinkimas, tačiau priklauso nuo to, kurioje vonios kambario dalyje šviestuvai yra montuojami.

Labai svarbu, kad virš atviro dušo ar arti jo sumontuoti šviestuvai būtų hermetiški ir turėtų apsaugą drėgmės ar net vandens patekimui. Tokiu atveju apšvietimą galima montuoti lubose, sienose ar net grindyse.