Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Lietuvos gyventojai, skirtingai nei kurių kitų šalių žmonės, gali mėgautis tuo, jog mūsų šalyje vandens yra pakankamai. Dažnai geriame vandenį tiesiog ši čiaupo, ko sau negali leisti kitų šalių gyventojai. Visgi, tam, kad vanduo būtų švarus ir nekenksmingas, kartais reikia įsirengti filtrus, o kad filtras veiktų tinkamai – jam reikalinga druska filtrams.

Kokį vaidmenį atlieka druska?

Druskos funkcija yra vandens minkštinimas. Druska pilama į specialų druskai skirtą baką, kuris kiekviename filtre yra skirtingo dydžio. Pastebėjus, kad filtras veikia ne taip, kaip turėtų, reguliariai reikėtų patikrinti, ar bake pakankamai druskos. Jos vaidmuo labai svarbus efektyviam filtro darbui.

Kaip gaminama druska?

Niekada nieko nežinojote apie filtrą ir jo veikimą, gali nežinoti, kad druska filtrams gaminama specialiai. Tai tikrai nėra ta pati druska, kurią naudojame gamindami maistą. Filtruose naudojama druska gaminama taip, kad nekenktų aplinkai ar žmogaus sveikatai. Ji yra išgaunama taip, kad joje nėra jokių pesticidų likučių, gamyboje naudojamas genetiškai modifikuotos medžiagos, todėl joje nėra jokių alergenų ar kitų priemaišų, kurios galėtų pakenkti. Be to, filtro veikimas sugalvotas taip, kad minkštinant vandenį, druska ištirpsta ir tik maža dalis jos gali patekti į kanalizaciją kaip panaudota.

Kokios druskos gali būti?

Renkantis druską filtrui, reikėtų ieškoti profesionalių ir patikimų gamintojų ir pardavėjų. Nepatartina pirkti druskos, kuri nėra skirta filtrui. Pavyzdžiui, prekybos centre rasta druska indų plovimo mašinai atlieka šiek tiek panašią funkciją, tačiau tai nereiškia, kad vietoj druskos filtrui, galima imti šią. Visuomet pirkite tik druską, kuri skirta vandens minkštinimo filtrams į naudokite ją pagal paskirtį.

Dažniausiai druska filtrams gali būti kelių rūšių. Pavyzdžiui, tai gali būti biri druska, primenanti Himalajų druską. Kitoks variantas – skaldyta druska, kurios gabalėliai yra kiek didesni. Taip pat populiarus pasirinkimas – į tabletes suspausta druska. Taip pat skiriasi druskų pakavimas ir svoris. Tačiau reikėtų rinktis tokią druską, kuri tinka Jūsų filtrui. Reikėtų žinoti, kad kuo labiau druska bus suspausta, tuo ji bus mažiau tirpi vandenyje. O tai reiškia, kad tuo ilgiau ji tarnaus. Todėl druska tabletėmis dažnai yra brangesnė už birias ar skaldytas druskas.