Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Retai kuris darbdavys ryžtasi ieškoti ir įdarbinti darbuotojus iš užsienio savarankiškai. Užsieniečių įdarbinimo procedūros paprastai nevyksta taip lengvai, kaip Lietuvos piliečių. Čia reikalingas formalumų išmanymas, tam skirtas laikas, o kartais ir teisininkų pagalba. Todėl dažniausiai norint įdarbinti užsieniečius kreipiamasi į agentūras, kuriose teikiamos darbuotojų iš užsienio įdarbinimo paslaugos. Atsakysime į keletą dažniausiai iškylančių klausimų apie šias bendroves.

  • Kokios paslaugos teikiamos?

Agentūros dažniausiai atlieka visas su įdarbinimu susijusias procedūras – tinkamų darbuotojų paiešką, atranką, įdarbinimą ir reikalingų dokumentų paruošimą. Bendrovės tarpininkauja gaunant įvairias pažymas ir kreipiantis į institucijas dėl darbuotojo įdarbinimo.

  • Iš kokių šalių įdarbinami darbuotojai?

Kiekviena agentūra turi savo darbo specifiką ir sąrašą šalių, kuriose vykdo darbuotojų paiešką. Kreipiantis į agentūrą su užsakovu aptariami pageidavimai ir pasiūlomi priimtini variantai. Šiuo metu didžiausią paklausą turi darbuotojai iš Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos bei Azijos šalių.

  • Kiek trunka procesas, kol darbuotojas jau gali pradėti dirbti?

Agentūros, atlikusios pirminę atranką, potencialiai tinkamų kandidatų gyvenimo aprašymus siunčia darbdaviui. Taigi, tinkamo darbuotojo paieškos laikotarpis iš dalies priklauso ir nuo darbdavio keliamų reikalavimų. Dažniausiai (jei ieškoma vieno darbuotojo) paieškos trunka apie 2 savaites. Tuomet, darbdaviui pasirinkus tinkamą darbuotoją, pradedamas jo įdarbinimo procesas. Šis etapas gali trukti nuo savaitės iki mėnesio.

  • Kokios paslaugų kainos?

Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma. Kaina už įdarbinimo paslaugas priklauso nuo keletos rodiklių – darbuotojų skaičiaus, kuriuos ketinate įdarbinti, šalies, kurioje vykdoma darbuotojų paieška, darbuotojų atvykimo į Lietuvą ir įdarbinimo išlaidų bei kt. Abstrakčiai tariant, kaina gali svyruoti nuo 100 eur iki kelių tūkstančių eur, kai pavyzdžiui įdarbinama visa brigada darbuotojų.

Kaip matote, į įdarbinimo agentūras tikrai verta kreiptis. Su jų pagalba galėsite būti ramūs, kad įdarbinsite kvalifikuotą darbuotoją, o visas procesas jums nesukels jokių rūpesčių.