Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Turinio valdymo sistema, arba trumpiau TVS, yra programinė įranga, leidžianti kurti, valdyti ir keisti svetainės turinį be specialių techninių žinių. Jums nereikia gaišti laiko kuriant savo tinklalapių kūrimo, paveikslėlių saugojimo ir kitų funkcijų turinčią sistemą: TVS už jus atlieka visus pagrindinius infrastruktūros darbus. Todėl galite sutelkti savo dėmesį į kitas svetainės dalis.

Turinio valdymo sistemos privalumai

Kaip vieną iš pagrindinių turinio valdymo sistemos privalumų galima išskirti bendradarbiavimą. TVS leidžia prisijungti keliems naudotojams, kurie gali prisidėti prie turinio planavimo, tvarkymo arba skelbimo. Paprastai sąsaja būna paremta naršykle, todėl TVS iš bet kur gali pasiekti bet koks naudotojų skaičius.

Kitas turinio valdymo sistemos privalumas yra patogumas. Naudodamiesi ja, techninių žinių neturintys žmonės, kurie nemoka programuoti, gali lengvai kurti ir valdyti savo svetainės turinį. TVS leidžia įvesti tekstą ir įkelti paveikslėlius, nežinant HTML ar CSS kalbų. Naudodami turinio valdymo sistemą jūs tampate labiau nepriklausomi, nes patys galite atlikti norimus pakeitimus. Naujų puslapių paskelbimas tampa daug greitesnis ir lengvesnis.

Turinio valdymo sistemų pavyzdžiai

Populiariausia turinio valdymo sistema pasaulyje laikoma „WordPress“. Ši programinė įranga naudojama apie 43 proc. visų interneto svetainių. „WordPress“ leidžia lanksčiai ir laisvai kurti bet kokią svetainę. Naudojantis tokia programa galima labai lengvai sukurti puikiai atrodančius puslapius. Yra daugybė mokamų ir nemokamų šios TVS temų ir papildinių. Tai suteikia galimybę pridėti įvairių naudingų priedų, pavyzdžiui, kontaktinių formų, nuotraukų galerijų ir dar daugiau.

Be to, naudojant tokią turinio valdymo sistemą nesunku savo įrašams sukurti SEO tikslams pritaikytus URL, kategorijas ir žymas. „WordPress“ siūlo daug išplėtimo galimybių, todėl ji idealiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek programuotojams. Kitos populiarios turinio valdymo sistemos yra „Joomla“, „Drupal“, „Magento“, „Squarespace“, „Wix“.

Kuo pasirūpinti prieš pradedant naudotis TVS?

Turinio valdymo sistema reikalinga tik po to, kai domeno registracija jau atlikta. Taigi nuo to reikėtų ir pradėti. Jei dar tik planuojate kurti interneto svetainę ir nežinote, koks domenas šiai tiktų labiausiai, atkreipkite dėmesį, kad jis būtų pakankamai trumpas, aiškus ir lengvai įsimenamas.

Taip pat nepamirškite įvertinti ir rinkos, su kuria planuojate dirbti. Būtent nuo to priklauso domeno galūnės, kitaip TLD (angl. top-level domain, liet. aukščiausio lygio domeno), pasirinkimas. Nusitaikiusiems į užsienio rinką rekomenduojama apsvarstyti tokius TLD kaip .com, .eu ir panašiai. Na, o planuojantiems pagrinde dirbti su Lietuvos rinka, geriausiai tiks .lt domenai. Greitai ir patogiai atliktų jų registraciją galite spustelėję ant pateiktos nuorodos. Na, o tada jau beliks judėti toliau.

Tikimės, kad perskaičius šį straipsnį tapo aiškiau, kas yra turinio valdymo sistema ir kuo ji naudinga. Pasirūpinkite, kad svetainės valdymas būtų kuo lengvesnis. O jei dar nepradėjote jos kurti, imkitės veiksmų. Užregistruokite domeną pas patyrusius šios srities specialistus jau dabar.