Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

verslasPrašykite pavyzdžio. Pirmoji taisyklė suradusiems tiekėja kuris siūlo patrauklias kainas ir pristatymą per 15-25 dienas. Kinija yra viena iš tų šalių kurios gali pasiūlyti pigiausiai pagaminamą produkciją ir gana aukšta kokybe nes šalyje sparčiai vystomos technologijos kurios iškart pritaikomos gamyboje.

Šalis turi problemų dėl intelektinės nuosavybės teisių pažeidimų, darbuotojų, nepilnamečių išnaudojimo ir prastų darbo sąlygų. Pasiruošus pirkti produkciją iš šios šalies būtina labai gerai susipažinti su galiojančiais teisės aktais ir išanalizuoti visus sutarties punktus, kokią atsakomybę prisiima tiekėjas dėl nekokybiškų prekių, tiekimo termino ir kitų specialių sąlygų.

 

Bendravimas su tiekėjas ne visada rožėmis klotas ypač jei išsirinkote gamintojus tolimosios Azijos šalyse ar Kinijoje. Kalbos įgūdžių, tinkamų išsireiškimų nežinojimas gali atvesti į keblias situacijas. Kaip greitai tiekėjas atsiuntė atsakymą į jūsų pirmą užklausą gali būti rimtas ženklas kaip jis bendraus su jumis ateityje. Užsisakę prekes po ilgo laukimo galite sulaukti visai ne tokių prekių kokias užsisakėte. Tai gana dažna problema prekiaujant su Kinija. Visas pirkimo ir žalų atlyginimo sąlygas reikia aptarti iš anksto nes tiekimas priklauso ne tik nuo gamintojo bet ir nuo įmonės kuri perveža krovinius. Gavus apgadintas prekes iš karto informuoti abi puses ir išsiaiškinti priežastis.

 

Šią problemą dar gali išspręsti ir vietinis samdytas tiekimo vadybininkas atliekantis ir kontrolieriaus funkciją t. y. kraunant prekes į jūrinį konteinerį jis fiziškai atidaro ir tikrina dėžių turini ir tik tuomet prekės išsiunčiamos. Taip, tai atima daug laiko bet klaidos tikimybė sumažėja iki minimalios, nes tokių klaidų kaina yra labai nuostolinga ir tiekėjui ir pirkėjui. Jei jūs gavote tikrai gerą kainos pasiūlymą ir ilgalaikį kontraktą verta nuvykti į tiekėjo šalį su juo susipažinti ir užmegzti draugiškus santykius. Kinijoje šį jūsų poelgį įvertins labai palankiai nes jų kultūroje abipusė pagarba ir pažadų laikymasis yra verslo pagrindas.