Druskininkų Žinia

Druskininkų miesto renginiai, pramogos ir naujienos

Pastatyti namą – vienas iš pagrindinių kiekvieno vyro tikslų gyvenime, ką puikiai atspindi tokio posakio įsišaknijimas mūsų tradicijose. Būtent sudarytas didelis namo įtakos gyvenimo vertei įvaizdis veikiausiai ir lemia tai, jog namų statymu šiomis dienomis užsiima vis daugiau lietuvių. Visgi, pervertinti savo galimybių bei prisijungti prie jų ne visuomet yra geras sprendimas, kadangi tai yra finansiškai ypač skausmingas darbas, kurio daroma žala jūsų gyvenimui ilgame laikotarpyje gali būti kur kas didesnė už naudą.

Stogas
Stogas – ta namo vieta, kuri neabejotinai išreikalauja iš jūsų išties labai didelių lėšų, kurios yra reikalingos norint pakankamai aukštos namo stogo kokybės. Pirmiausia, taip yra dėl pačios stogo konstrukcijos, kurios statymas yra neabejotinai vienas iš sudėtingiausių procesų visoje namo pamatų statyboje, ko pasekoje šių darbų atlikimas kainuoja kur kas daugiau nei įprasta samdomų darbininkų atžvilgiu, kadangi šio darbo atlikimui jiems yra reikalingos ne tik kur kas didesnės pastangos, bet ir kur kas didesnis laiko bagažas. Negana to, pakankamai daug kainuoja ir įvairios medžiagos, kaip čerpės, kurių kainos, norint kokybiško pirkinio, gali siekti ir keletą tūkstančių eurų, kas puikiai atspindi, jog pasirūpinimas kokybišku stogu yra finansiškai tikrai nelabai draugiškas procesas.

jaukūs namai
pinstopin.com nuotr.

Biurokratiniai darbai
Biurokratiniai darbai tiesiogiai prie namo statybos darbų praktinės pusės nei kiek neprisideda, bet šiomis dienomis tai yra etapas, kurio praleisti yra tiesiog neįmanoma, ko pasekoje nepavyks išvengti ir su įvairių biurokratinių darbų atlikimu susijusių išlaidų. Nekilnojamas turtas, jį statant, yra susipynęs su daugybe įvairiausių teisinių darbų, kurie yra susiję ne tik su pačiu statomu namu, bet ir su visu žemės sklypu, kuriame namas atsiras. Ir nors iš pirmo žvilgsnio įsivaizduoti šių teisinių darbų gausą gali būti tikrai labai sudėtinga, realybėje jiems reikia skirti ne tik daugybę savo laiko bei moralinių pastangų, bet ir lėšų, kurių į kokybišką biurokratinių darbų atlikimą gali tekti išleisti net iki keleto tūkstančių eurų. Visgi, stengtis to išvengti bei sutaupyti, naudojantis ne profesionalių teisininkų paslaugomis, o šiuos darbus atliekant savo jėgomis ar su mėgėjiška pagalba, tikrai nepatariame, kadangi tokiu atveju jums gali tekti tiesiogiai pajausti patarlės „skūpus moka du kartus“ galią, kadangi netinkamai sutvarkyti biurokratiniai procesai gali jums sukelti kur kas daugiau problemų nei galite įsivaizduoti.

Nors paminėjome tik keletą brangiausių darbų, susijusių su namo statymo proceso, bet jau dabar akivaizdu, jog tai yra ypač brangūs darbai. Sujungus šiuos du procesus, kurie iš jūsų pareikalaus maždaug dešimties tūkstančių eurų, pasiruoškite prie jų prijungti ir dar bent dešimtį, iš kurių kiekvienas vis dar labiau didins jūsų išlaidos, ko pasekoje vidutiniškai standartinio namo statymui teks išleisti beveik du šimtus tūkstančių eurų. Būtent dėl to, prieš tuoužsiimdami labai gerai apgalvokite, ar tikrai tradicijų paisymas, savo gyvenime pastačius namą, jums yra toks vertingas, kad jam galėtumėte skirti lėšas, už kurias išeitų bent keletas ne ką blogesnių gyvenamųjų būstų.